Перейти до вмісту

FOMO та FUD – що це таке у криптовалюті та трейдингу?

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 10.04.2022

  FOMO та FUD

  При торгівлі криптовалютою або іншими активами на фінансових ринках FUD та FOMO є затятими ворогами трейдера. У цій статті дізнаємось, що означають терміни FUD та FOMO, як вони пов’язані з криптовалютою та як боротися з FOMO та FUD при торгівлі.

  Ці терміни застосовні до будь-якої ситуації, в якій страх може завадити, але зазвичай вони використовуються для опису факторів, що базуються на страху, які заважають нормальній торгівлі.

  При використанні терміна FUD маєьться на увазі поширення “Страху, невпевненості та сумнівів” (зазвичай через різні ЗМІ), а FOMO – “Страх упустити вигоду”.

  Що таке – FOMO (ФОМО)?

  FOMO (Fear of missing out) – це термін, що означає страх упустити щось, чим насолоджуються інші (наприклад, страх упустити вигоду від швидкого продажу утримуваних криптовалют, поки інші вже витрачають свої гроші, купують дорогі речі, авто, тощо).

  FOMO може спонукати вас купити певну криптовалюту, не фіксувати прибуток під час зростання або не встановлювати стопи, коли ціна вже зросла.

  У багатьох людей виникає FOMO, коли вони діють імпульсивно через страх упустити момент і піддаються своїм емоціям.

  Цікавий факт від ProBitcoin.com.ua: FOMO також називають синдром упущеної вигоди.

  Що таке – FUD?

  FUD (Fear, uncertainty and doubt) – це термін, що означає страх, невизначеність та сумніви (часто поширюються у соціальних мережах чи засобах масової інформації).

  FUD може призвести до падіння вартості криптовалюти не на основі фундаментальних показників або графіків, а на основі поганих новин (часто не підкріплених фактами), які поширюються у соціальних мережах чи ЗМІ.

  Часто такі новини не обґрунтовані і не відображають реальну ситуацію, але швидко вводять в оману більшість простих людей (простий приклад FUD від деяких видань: Біткоїн та крпитовалюта – це бульбашка, які нічого не коштують).

  Виходить, FUD – це страх, невпевненість та сумніви, що розповсюджуються у ЗМІ, на форумах та у соціальних мережах.

  Як боротися з FUD та FOMO трейдерам?

  Розглянемо два простих способи боротьби з цими торговими помилками:

  • Дотримуйтесь фундаментальних показників та аналізуйте графіки при торгівлі. Якщо графік зміни ціни криптовалюти виглядає добре, а фундаментальні показники не пророкують проблем, дотримуйтесь своєї торгової стратегії та не піддавайтеся емоціям.
  • Заздалегідь помічайте FUD та реагуйте відповідним чином. Якщо ви припускаєте, що ціна криптовалюти впаде, встановіть стопи і будьте готові знову купувати «на дні».
  • Не читайте новини у неперевірених джерелах. Багато другорядних ЗМІ, а також публічні особистості люблять використовувати нічим не обґрунтовані висловлювання (від своєї чи чиєїсь думки), а також «гучні» заголовки, щоб привернути до себе увагу, тим самим вводячи в оману і нав’язуючи зайві сумніви.

  Таким чином, потрібно навчити себе не звертати увагу на зайвий FUD, але враховувати його наслідки у своїх торгових стратегіях, а також не торгувати імпульсивно на одних емоціях, поки на ринку панує FOMO у інших трейдерів та інвесторів (краще отримати невеликий прибуток, ніж залишитись у збитку).

  А Ви знайомі з FUD та FOMO? Чи стикалися Ви з ними при торгівлі криптовалютою та як навчились не звертати на них увагу? Пишемо свої відгуки та поради під цією статтею.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок