Перейти до вмісту

Індекс «Страху і жадібності» Біткоіна та криптовалют

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 30.11.2021

  Індекс страху і жадібності

  При торгівлі криптовалютою для того, щоб легше було передбачити подальше зростання всього ринку або його падіння, зручно використовувати індекс «Страху і жадібності» Біткоїна і криптовалют, який завжди доступний онлайн та показує поточну ситуацію на ринку в реальному часі. У цьому огляді дізнаємось, що таке індекс «Страху і жадібності» і де його можна подивитися, а також використовувати для передбачення подальшої зміни вартості криптовалют.

  Що таке – індекс «Страху та жадібності» Біткоіна?

  Індекс «Страху та жадібності» (Crypto Fear & Greed Index) – це індикатор криптовалютного ринку, що розраховується сайтом Alternative на основі різних факторів, завдяки якому можна в реальному часі бачити загальну ситуацію на ринку криптовалют (користувачі впевнено скуповують криптовалюту, ринок нейтральний у страху перед падінням і більшість хоче продавати криптовалюту).

  Індекс “Crypto Fear and Greed Index” розраховується в першу чергу орієнтуючись на криптовалюту Bitcoin (Біткоїн), але в цілому актуальний для всього криптовалютного ринку.

  Для розрахунку індексу використовуються:

  • Волатильність ринку. Збираються дані про зростання і просідання Біткоіна відповідно до середніх значень за останні 30 і 90 днів.
  • Обсяг криптовалютного ринку (поточний та за останні місяці). Вимірюється обсяг ринку криптовалют (поточний, останні 30 і 90 днів).
  • Соціальні мережі. Вимірюється активність у соціальних мережах по хештегах, пов’язаних з Біткоїном та ТОП криптовалютами.
  • Опитування. Щотижня проводяться опитування у користувачів у всьому світі, як вони бачать поточний криптовалютний ринок та тенденції на ньому.
  • Домінація Біткоїна. Збираються дані щодо домінування Біткоїна на криптовалютному ринку та активності зміни даного показника.
  • Тренди. Ведеться збір даних та аналіз запитів по Google Trends по Біткоіну ​​та іншим криптовалютам.

  Що означають показники “Crypto Fear & Greed Index” для криптовалюти Bitcoin

  Побачити поточний індекс «Страху та жадібності» Біткоіна та інших криптовалют можна на офіційному сайті сервісу Alternative: https://alternative.me/crypto/fear-and-greed-index/

  Індекс відображається у формі шкали зі значення від Extreme Fear до Extreme Greed. Розберемося, що означають дані показники:

  • Extreme Fear (Високий рівень страху). Ринок перебуває у стані сильного страху та у перспективі можна входити у купівлю, оскільки йде панічний розпродаж активів (криптовалют).
  • Fear (Середній рівень страху). Невисокий ринок страху на ринку, можна замислюватися про купівлю криптовалюти за наявності сприятливих сигналів для цього.
  • Neutral (Нейтральний стан ринку). На ринку криптовалют флет (нейтральний стан).
  • Greed (середній рівень жадібності). Середній рівень жадібності покупців, можливо, незабаром настане корекція ціни на ринку.
  • Extreme Greed (Високий рівень жадібності). На криптовалютному ринку перекупленість і висока ймовірність корекції ціни Біткоіна та інших криптовалют (альткоінів).

  Порада від ProBitcoin.com.ua: цей індикатор крипто ринку варто обов’язково враховувати, якщо показники перебувають у крайніх положеннях (ринок сильно перепроданий або, навпаки, перекуплений), щоб передбачити подальший рух ціни та увійти в купівлю чи продаж.

  Висновки щодо огляду та по використанню індикатора страху криптовалютного ринку

  На закінчення можна дійти висновку, що індекс «Страху і жадібності» криптовалют буде дуже корисний досвідченим трейдерам і навіть новачкам, яким потрібно зрозуміти, що відбувається на криптовалютному ринку і чого очікувати від нього на даний момент або в найближчому майбутньому, щоб не втратити гроші на різких коливаннях курсу Біткоїна та інших криптовалют.

  Свої відгуки та корисні поради, навіщо потрібен індикатор ринку криптовалют “Crypto Fear & Greed Index” вказуємо під цим оглядом.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок