Перейти до вмісту

HODL – що це таке та що означає у криптовалюті?

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 10.04.2022

  HODL у криптовалюті

  Ви можете переглядати пости у соціальних мережах або криптовалютні новини та зустріти термін “HODL”, але не знаєте, що це таке і яке має значення? У статті дізнаємось, що означає слово “HODL” у світі криптовалют та фінансів, звідки воно з’явилося і чому стало таким популярним у криптовалютної спільноти.

  Що таке «HODL» та що означає цей термін у криптовалюті?

  HODL (ХОДЛ) – це криптовалютний сленг, який означає слово “HOLD” (тримати чи утримувати) у неправильному написанні англійською мовою.

  Це популярне слово часто відноситься до довгострокового утримання криптовалютних активів, якими ви володієте в даний момент, навіть при дуже волатильному та непередбачуваному русі ринку криптовалют.

  Слово Hodl закликає людей не торгувати (продавати, купувати) імпульсивно, коли криптовалюта різко падає або зростає в ціні, стаючи дуже вигідною для продажу.

  На замітку від ProBitcoin.com.ua: термін “HODL” рівнозначний англійському слову “HOLD” (у перекладі з англійської “тримати”).

  “HODL” також є акронімом для фрази “Hold on for dear life” (Тримайся за дороге життя). Деякі авторитетні особи часто закликають своїх передплатників “ходлити” криптовалюту у межах обраної довгострокової стратегії.

  Яке походження у терміна “HODL”?

  Слово “HOLD” використовується у сфері фінансів вже дуже давно, як частина стратегії “купи та тримай”. Цей метод інвестування передбачає покупку активу та його утримання протягом дуже тривалого часу. Пов’язано це з думкою, що інвестор аж ніяк не повинен залежати від короткострокових різких рухів ринку, а лише дивитися на довгострокову перспективу.

  Термін “HODL” походить від повідомлення, зробленого ще в 2013 році на крипто форумі Bitcointalk після того, як через дії китайського уряду сталося різке падіння ціни криптовалюти Біткоїн протягом однієї доби. У відповідь на цю ситуацію користувач форуму надрукував повідомлення під заголовком “I AM HODLING”, в якому описав свою невдачу в інвестуванні в Біткоїн та описав бажання зберегти свої крипто активи у найближчому майбутньому.

  Незабаром після цього інциденту термін “ходлити” став загальноприйнятим у криптовалютних спільнотах. Він потрапив у меми в соціальні мережі та став способом позначення бажання власника криптовалюти притримати свої активи (насамперед від продажу).

  Найголовніша причина, через яку “HODL” став таким популярним терміном та мемом, – це загальна волатильність вартості криптовалют. Багато криптовалют таких, як Ethereum, Bitcoin, Litecoin, Ripple, часто мають дуже волатильні коливання на ринку. Вартість цих крипто токенів може впасти на 100%-200% за один місяць, а потім зрости на 300%-500% протягом наступних кількох місяців.

  Чому стратегія “HODL” така популярна у криптовалютній спільноті?

  Одна з головних причин, чому люди вважають “HODL” життєздатною стратегією інвестування в криптовалюту – це їхня віра в технологію, яка лежить в її основі, і в те, що вона може бути використана.

  Біткоїн та більшість інших криптовалют засновані на технології під назвою Blockchain, яка має безліч застосувань, включаючи анонімні та безпечні платежі в Інтернеті. Деякі користувачі вважають, що Біткоїн – це майбутнє всіх світових фінансових операцій, а не звичайні фіатні валюти, такі як долари, рублі, гривні та євро.

  Більшість власників криптовалют стратегія “холдить” є інтригою. Вартість одного Біткоіна зросла з менш ніж 1 долара, коли він тільки вперше з’явився, до десятків тисяч доларів в останні роки. Не звертаючи увагу на підвищену волатильність ринку криптовалют, багато хто вірить у довгострокові перспективи Біткоіна та інших криптовалютних токенів.

  Термін “HODL” постійно використовується в криптовалютному співтоваристві, його часто пишуть новачкам, які бояться тримати якийсь дуже волатильний актив.

  Стратегія “HODL” покликана боротися з тим, що у криптовалютному співтоваристві часто називають “FUD” (страх, сумніви, невпевненість). FUD здатний включати все, що завгодно (наприклад: негативне висловлювання преси з питання використання і регулювання криптовалют, подібні думки політиків і т.д.).

  За останні роки стратегія “HODL” принесла великі прибутки багатьом довгостроковим інвесторам зі сталевими нервами і допомогла їм зберегти свої вкладення в криптовалюту. А як Ви ставитеся до стратегії “HODL” у криптовалюті та трейдингу? Залишаємо свої відгуки під цим оглядом.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок