Перейти до вмісту

Tether USD (USDT) – що це таке і чим відрізняється від USD?

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 24.03.2022

  Tether USD USDT

  Tether (USDT) став першим стейблкоіном, що з’явився на світових криптовалютних ринках та став провідною «стабільною» криптовалютою, забезпеченою доларом США (USD). У статті дізнаємося, що таке Tether USD (USDT) та чому трейдери повинні використовувати USDT при торгівлі криптовалютою, а також розглянемо, у чому різниця між USDT та USD.

  Що таке – Tether USD (USDT)?

  Tether (USDT) – це цифрова валюта, забезпечена доларами США, що базується на технології блокчейн. Будь-яка людина, яка має криптовалютний гаманець та підключення до Інтернету, може використовувати USDT для зберігання, відправлення та отримання американської валюти у токенізованому форматі.

  Простими словами: Tether USDT – це цифровий долар.

  Завдяки прив’язці USDT до реального долара USDT відрізняється від волатильних криптовалют, таких як Bitcoin, Ethereum, Ripple та Litecoin своєю стабільністю в ціні.

  Хто і коли створив Tether (USDT)?

  Брок Пірс, Крейг Селларс та Рів Коллінз створили Tether як перший стейблокін у липні 2014 року.

  Криптовалюта Tether працює у кількох блокчейнах: Ethereum (ERC-20), Tron (TRC-20), Omni (Bitcoin).

  Tether USD виступає як децентралізована цифрова валюта на декількох блокчейнах, проте гонконгська компанія Tether Ltd, що належить iFinex, відповідає за створення, погашення забезпечення USDT фіатною валютою.

  Що таке стейблкоін?

  Стейблкоіни (stablecoins) – це криптовалюти, які повинні зберігати постійну вартість, зазвичай прив’язану до валюти або активу (найчастіше до долара США). Завдяки цьому користувачі можуть здійснювати операції з криптовалютою, не турбуючись про високі коливання цін.

  Мета створення стейблкоїнів – об’єднати традиційні фінанси з криптовалютними фінансами, поєднуючи довіру та стабільність суверенних валют або популярних товарів з відкритістю, надійністю та доступністю криптовалют.

  Саме тому, що стейблкоіни мають стабільну вартість, вони краще підходять для здійснення платежів та грошових переказів, ніж звичайні криптовалюти. Ось чому стейблкоїни так бурхливо розвиваються на ринку (до середини 2021 року в обігу перебуває стейблкоінів на суму понад 100 млрд доларів).

  Як працює Tether USD?

  Токени Tether USDT забезпечені доларами США, які зберігаються компанією Tether Limited на банківських рахунках (регулярно проводяться аудиторські перевірки забезпечення USDT доларами на цих рахунках) та прив’язані до курсу 1:1.

  Компанія може випускати 1 USDT тільки після того, як отримає 1 долар на свої банківські рахунки.

  Цікавий факт від ProBitcoin.com.ua: поточна ринкова капіталізація USDT (на кінець 2021 року) = 75 мільярдів доларів США.

  Для чого можна використовувати стейблкоін Tether (USDT)?

  Без Tether USDT важко уявити криптовалютні ринки. У торгівлі криптовалютами USDT став домінувати над доларом США та іншими фіатними валютами вже досить давно.

  Tether USDT можна використовувати для таких цілей:

  • Торгівля криптовалютою. Трейдерам зручно конвертувати свої гроші в USDT, а потім використовувати USDT для торгівлі будь-якою кількістю криптовалютних активів, використовуючи стейблкоїн як базову валюту. Майже всі сучасні криптобіржі підтримують Tether (USDT) на поповнення та виведення, а також для торгівлі в парах криптовалюта та USDT.
  • Депозити. На багатьох криптовалютних біржах є розділи депозитів, через які можна швидко оформити депозит у Tether (USDT) на будь-який термін із відсотковою ставкою вище, ніж у традиційних банках (наприклад, в Україні та інших країнах). Створити депозит в USDT можна на біржі: Binance.
  • Кредитування. Ви можете позичати або запозичувати криптовалюти під відсотки через різні платформи та біржі, що надають кредитні кредити. Оскільки курс Tether USD не є волатильним, кредиторам не потрібно турбуватися про можливі збитки внаслідок падіння вартості активу, що кредитується.
  • Міжнародні перекази власних коштів. Стейблкоіни, зокрема USDT, дозволяють швидко та дешево (з мінімальною комісією) переміщувати гроші по всьому світу, при цьому без обмежень на суму переказу.

  Насправді сфера застосування криптовалюти USDT набагато більша і активно розширюється з кожним роком.

  Корисна порада від ProBitcoin.com.ua: пересилати USDT між рахунками бірж або між криптовалютними гаманцями найбільш вигідно в мережі Tron (TRC-20).

  Читаємо також огляд: як купити Tether (USDT) в Україні (вигідно та безпечно).

  У чому різниця між USD та USDT?

  Різниця між USD та USDT

  Ключовими відмінностями між доларом США (USD) та стейблкоіном USDT є:

  • Децентралізація. Долар контролюється американським урядом, тоді як USDT більш децентралізований (хоча його великим недоліком є ​​регулювання окремою комерційною кампанією).
  • Різниця у вартості. Незважаючи на те, що USDT забезпечений доларом і його вартість прив’язана до американської валюти, його реальна вартість на біржах трохи відрізняється (у середньому на кілька центів, як у більшу, так і меншу сторону, залежно від ситуації на ринку криптовалют).
  • Сфера використання. Долар є фіатною валютою, найбільш популярною у всіх країнах, тому їм легше (на даний момент) оплачувати покупки та використовувати у повсякденному житті, ніж стейблкоін Tether.
  • Поширення у сфері криптовалют. Tether (USDT) набагато активніше використовується у криптовалютній сфері (на різних біржах, криптовалютних обмінниках та інших сервісах).
  • Комісії під час використання. Транзакції на блокчейні коштують набагато менше, ніж операції з доларом на банківських рахунках та картах, при цьому вони обробляються швидше (переведення в USDT можна зробити за кілька хвилин, тоді як міжбанківський переказ може йти декілька днів).

  Вже багато років поспіль користувачі відзначають, що використовувати Tether (USDT) зручніше і вигідніше, ніж фіатні долари, але стейблкоини в «реальному» житті ще не настільки активно використовуються (проти цього виступають уряди та банки багатьох країн) і не відомо, як їх сприйматимуть надалі.

  Чи безпечно використовувати Tether USD та які є ризики?

  Tether (USDT) є найбільшим у світі стейблкоіном. Цей стейблкоїн входить до п’ятірки найбільших за ринковою капіталізацією криптовалют та його популяризація набирає обертів уже понад сім років.

  У минулому Tether стикався із судовими розглядами щодо своїх доларових резервів, але керуюча криптовалютою компанія надала всі необхідні докази про свої резерви, щоб трейдери та інвестори могли почуватися впевнено, тримаючи USDT.

  Висновок щодо криптовалюти Tether (USDT)

  Щодня можна зустріти безліч викликуючих заголовків у ЗМІ, що Tether (USDT) – це реальний скам і краще обходити стороною цю криптовалюту, але, як показує практика, цей стейблкоїн досі залишається лідером серед «стабільних» криптовалют, прив’язаних до долара США і користується великим попитом у інвесторів та трейдерів (зручний у використанні, використовується на всіх криптобіржах, низькі комісії при переказах, немає обмежень, тощо).

  А що Ви думаєте з приводу Tether (USDT)? Чи варто використовувати цей стейблкоін та чи безпечний він? Чим відрізняється USDT від USD на Вашу думку та що краще використовувати? Залишаємо свої відгуки під цим оглядом.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок