Перейти до вмісту

Легалізація криптовалюти в Україні – Верховна Рада схвалила законопроект, що дозволяє операції з криптовалютою

    Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 29.08.2023

    Легалізація криптовалюти в Україні

    Верховна Рада України 08 вересня 2021 року прийняла законопроект про віртуальні активи, що регулює їх випуск, обіг і вчинення транзакцій з їх використанням, а також наділяє їх правовим статусом в країні.

    У законопроекті представлено поняття віртуального активу – це особливий вид майна в електронній формі, яке може використовуватися громадянами. Віртуальні активи можуть бути забезпеченими і незабезпеченими.

    Також дається поняття постачальника послуг віртуальних активів. Мова йде про будь-якому фізичному чи юридичну особу, яка надає послуги з обміну, перекладу, зберігання або управління віртуальними активами. Крім того, в документі чітко позначений термін «гаманець віртуального активу». Під ним мається на увазі програмне забезпечення, яке надає користувачеві інформацію про належні йому віртуальних активах, і можливість розпоряджатися ними на свій розсуд.

    Відповідно до прийнятого законопроекту, криптовалюти не вважатимуться платіжним засобом, проте учасники ринку віртуальних активів будуть мати такі права:

    • самостійно вибирати контрагента для проведення транзакцій з криптовалютою;
    • отримувати від постачальників послуг віртуальних активів достовірну інформацію про правила їх роботи та умови проведення операцій;
    • відкривати рахунки в банках і інших фінансових організаціях для проведення транзакцій з віртуальними активами;
    • можливість юридичного захисту своїх прав на цифрові активи, а також захист з боку держави;
    • право на захист особистої інформації відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

    У свою чергу, користувачі повинні усвідомлювати, що вони проводять операції з цифровими активами на свій страх та ризик.

    Перед проведенням цих операцій, їм необхідно вивчити особливості функціонування систем поводження віртуальних активів. Крім того, учасники кріптовалютного ринку зобов’язані суворо дотримуватись вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення». Повинні дотримуватися і інші міжнародні нормативні положення, що регулюють цифрові активи.

    Рекомендуємо огляди: українські біржі криптовалют, як купити Bitcoin в Україні та як купити криптовалюту в Україні.

    У лютому 2022 року Верхновна рада схвалила закон про легалізацію криптовалют в Україні.

    Схвалений законопроект спрямований на формування сприятливого середовища для розвитку кріптовалютного ринку в Україні, забезпечення прозорості операцій, а також на запобігання шахрайства з використанням цифрових активів.

    Зберегти в соціальних мережах:

    Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
    Ок