Перейти до вмісту

Avalanche (AVAX) – що це таке, як купити, перспективи та відгуки про криптовалюту

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 22.06.2022

  Avalanche AVAX

  Avalanche є одним з найновіших претендентів, який може стати лідером альткоїнів, який зараз займає Ethereum. Avalanche пропонує функціональність, аналогічну Ethereum, але з набагато сучаснішою архітектурою, що означає більш високу швидкість транзакцій та нижчі комісії. У цьому огляді ми дізнаємось, що таке – Avalanche, як працює ця криптовалюта, чим відрізняється від Ethereum, які в неї перспективи, де і як купити криптовалюту AVAX.

  Що таке – Avalanche (блокчейн, криптовалюта)?

  Avalanche – це блокчейн з відкритим вихідним кодом, який є масштабованим та сумісним. Він підтримує децентралізовані додатки та смарт-контракти на тих же підставах, що і блокчейн Ethereum та Polkadot, але з блискавичною швидкістю, низькою комісією та меншим споживанням енергії.

  Кожен бажаючий може побудувати свій власний блокчейн на Avalanche та створювати Dapps, які будуть швидше та краще, ніж при створенні їх на Ethereum.

  Порівняння Avalanche

  Whitepaper Avalanche був опублікований у 2018 році, а основна мережа була запущена у вересні 2020 року, Еміном Гюном Сірером разом із двома співзасновниками Кевіном Секніки та Маофаном Йін. Avalanche є першою в історії платформою смарт-контрактів, що підтверджує транзакції протягом секунди.

  Avalanche також створила власну екосистему децентралізованих фінансів (DeFi), до якої увійшли ряд проектів DeFi на базі Ethereum, такі як SushiSwap та Reef Finance. Крім того, Avalanche розробляє Avalanche Bridge, який дозволить користувачам переказувати активи між Ethereum та Avalanche.

  Що таке – Avalanche Coin (AVAX)?

  Avalanche Coin (AVAX) – це рідний токен блокчейна Avalanche. Він служить для різних цілей у мережі, таких як забезпечення безпеки мережі, оплата комісій за транзакції, винагорода валідаторів, управління платформою та як платіжна валюта в мережі. AVAX багато в чому схожий на токеном MATIC (Polygon).

  На відміну від інших токенів, AVAX спалюють різними способами – у транзакційних комісіях, при створенні блокчейн та створенні підмереж. Ця особливість зменшує загальну пропозицію AVAX в обігу, роблячи її згодом дефіцитнішою.

  З загального обсягу токенів AVAX в обігу, 360 мільйонів були випущені під час запуску основної мережі, а обсяг, що залишився, буде видобуватися відповідно до алгоритму Avalanche, як пояснюється в Whitepaper проекту.

  Як працює Avalanche?

  Avalanche поєднує в собі найкраще із двох світів, тобто механізми консенсусу – консенсус Накамото, який використовує Proof of work (POW), та класичний консенсус, який використовує протокол Proof of stake (POS). Називається сімейством протоколів Snow.

  Протокол Snow перевіряє транзакцію шляхом розгортання невеликого підмножини валідаторів, обраних початковим валідатором (які розпізнають транзакцію), шляхом випадкового вибору підмножини з інших списків валідаторів. Після цього процесу підмножини відповідають, є транзакція дійсною чи ні.

  Кожен із валідаторів має свою індивідуальну думку з приводу підтвердження чи відхилення транзакції. Для обраної транзакції, якщо велика група валідаторів погоджується підтвердити транзакцію, вона буде передана в систему і прийнята початковим валідатором, навіть якщо у майбутньому валідатор висловить побоювання з приводу тієї ж транзакції.

  Те саме стосується відхилення транзакції. Якщо транзакцію відхилено великою групою валідаторів, вона ніколи не буде прийнята в системі, навіть якщо валідатор у майбутньому видасть помилку валідації.

  Весь процес може здатися складним та тривалим. Однак на перевірку та обробку транзакції у мережі витрачаються частки секунди.

  Цікава інформація від ProBitcoin.com.ua: мережа Avalanche може обробляти до 4500 транзакцій за секунду.

  Якщо у системі виникає конфлікт, який поділяє валідаторів за статусом транзакції. Група довірених валідаторів входить у гру, щоб перевірити та підтвердити транзакцію. Статус транзакції вважатиметься остаточним відповідно до рішення, прийнятого довіреними (чесними) валідаторами.

  Якщо один із довірених валідаторів підтвердить транзакцію, всі інші валідатори підуть за його відповіддю і схвалять транзакцію. Від цього й пішла назва ”Avalanche” (Лавіна).

  Архітектура блокчейна Avalanche

  Avalanche складається з трьох вбудованих блокчейнів, кожен з яких виконує певну роботу в мережі. Всі три блокчейни підключені до первинної мережі, яка є основною підмережею і використовується для перевірки та захисту блокчейнів.

  Кожна інша користувальницька підмережа повинна підключитися до первинної мережі, зробивши ставку щонайменше 2000 AVAX.

  Exchange Chain (X-Chain)

  X-Chain виступає як платформа для створення та торгівлі цифровими активами за встановленими правилами. Це схоже на торгівлю акціями та товарами на реальному ринку.

  AVAX – один із цифрових активів, які торгуються у цьому блокчейні для оплати транзакційних зборів. Він має API, що дозволяє розробникам створювати цифрові активи та торгувати ними.

  Platform Chain (P-Chain)

  P-Chain підтримує мережі в мережі. Вона відстежує активні підмережі та підтримує створення нових підмереж.

  API P-Chain дозволяє користувачам створювати підмережі, створювати новий блокчейн та додавати валідаторів до підмережі.

  Contract Chain (C-Chain)

  C-Chain підтримує та дозволяє створювати смарт-контракти за допомогою C-Chain API. C-Chain включає екземпляри віртуальної машини Ethereum, на платформі якої можна запускати Dapps і смарт-контракти, створені на базі Ethereum.

  Для цього можна використовувати таку аналогію, як запуск операційної системи Windows на Macbook за допомогою віртуального програмного забезпечення.

  Крім цих трьох блокчейнів, Avalanche може створювати власні ланцюжки та власні віртуальні машини. Ця особливість приваблює інших розробників створювати та будувати безліч Dapps та блокчейнів, використовуючи будь-яку логіку, яку вони хочуть у них включити.

  Прогноз ціни Avalanche та перспектив її зростання

  Ціна AVAX Coinmarketcap

  Avalanche (AVAX) – один із перспективних проектів, який швидко підкорив нові висоти за вартістю протягом року з моменту створення.

  Високі темпи впровадження та безпроблемна взаємодія з мережею Ethereum при мінімальних витратах та високій швидкості привернули велику увагу розробників та інвесторів. Існує ряд додатків, які перейшли з Ethereum на Avalanche з огляду на переваги, пропоновані цією платформою.

  Цілком можна стверджувати, що Avalanche знаходиться на шляху до досягнення позначок 300 – 400 USD за 1 токен AVAX, і незабаром настане той день, коли токен увійде до десятки кращих криптовалютів за ринковою капіталізацією (можливо у 2022-2025 роках).

  Цікавий факт від ProBitcoin.com.ua: на момент написання огляду (кінець 2021 року) токен AVAX досяг позначки 105 USD.

  Де можна купити криптовалюту Avalanche (AVAX)

  Найбільш швидко, безпечно та вигідно купити криптовалюту Avalanche (AVAX) можна на криптобіржах:

  Також купувати та продавати токени AVAX можна через онлайн обмінники та P2P біржі криптовалют.

  Читаємо також: як купити Ethereum в Україні.

  Як купити AVAX на біржі Binance

  Щоб купити Avalanche (AVAX) на Binance необхідно:

  • Пройти реєстрацію на біржі та верифікувати акаунт.
  • Поповнити баланс акаунта (можна у фіатній валюті з банківської картки, або у криптовалюті, наприклад: USDT).
  • Відкриваємо спот торгівлю на біржі та знаходимо торгову пару (у нашому прикладі: AVAX/USDT).
  • Виставляємо ордер на покупку (ліміт або маркет) на потрібну кількість токенів AVAX та проводимо угоду.

  Порада від ProBitcoin.com.ua: на біржі Бінанс є Staking AVAX (можна внести свої токени та отримувати з них пасивний дохід).

  Переваги криптовалюти Avalanche

  • Висока швидкість транзакцій. Avalanche – перша та найшвидша платформа, яка підтверджує транзакції менш ніж за секунду, використовуючи протокол snow. Крім того, її обчислювальна потужність становить 4500 TPS, що робить її одним із найкращих блокчейнів за швидкістю роботи.
  • Низькі комісії за транзакцію. Avalanche пропонує конкурентоспроможну комісію за транзакції порівняно з іншими блокчейнами, такими як Ethereum і т.д.
  • Поліпшена сумісність. Здатність блокчейна Avalanche безперешкодно взаємодіяти з будь-яким іншим блокчейном суттєво виділяє її серед конкурентів. Avalanche може легко взаємодіяти з Dapps, побудованими на блокчейнах Ethereum (ETH), COSMOS (ATOM) та Polkadot (DOT).
  • Енергоефективність. Avalanche є “зеленим” блокчейном і споживає набагато менше енергії, порівняно зі своїми аналогами. Вона оптимізована під роботу процесора, якщо немає транзакцій для обробки, система переходить у сплячий режим і очікує в стані низького енергоспоживання, таким чином споживаючи набагато менше енергії, ніж зазвичай. Polkadot (DOT) та Cardano (ADA) – єдині енергоефективні ланцюжки, які відповідають ефективності Avalanche (AVAX).

  Висновок щодо огляду – чи варто інвестувати в Avalanche(AVAX)?

  Avalanche – один із найперспективніших проектів із доведеною практикою використання. Здатність взаємодіяти з Ethereum робить її однією з найбажаніших криптовалют, при цьому низька комісія за транзакції у поєднанні з дуже високою швидкістю транзакцій – просто знахідка для розробників Dapps та смарт-контрактів. Також слід не забувати, що пропозиція токенів AVAX обмежена, при цьому їхнє постійне спалювання тільки збільшує їх дефіцит на ринку.

  А як Ви ставитеся до Avalanche (AVAX), чи має майбутнє та які перспективи у цієї криптовалюти? Залишаємо свої відгуки в коментарях під оглядом.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок