Перейти до вмісту

ETH Gas – що це таке і чому транзакції в мережі Ethereum дорогі?

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 10.04.2022

  Ethereum газ

  Якщо Ви здійснюєте транзакції в мережі Ethereum, обов’язково зустріните термін Ethereum Gas. У цій статті дізнаємось, що таке ETH Gas, як він працює і чому комісії за транзакції в мережі криптовалюти Ethereum такі дорогі.

  Що таке – Ethereum Gas (Ефіріцм Газ)?

  Ethereum Gas (ETH Gas) – це термін, що означає платню за транзакції в мережі Ethereum. Кожен, хто здійснює транзакцію в мережі Ethereum, сплачує майнерам, які відстежують транзакції, комісію у вигляді Ethereum Gas.

  Ethereum Gas – це звичайна комісія, яка стягується за транзакції в мережі Ethereum. Якщо ви надсилаєте або отримуєте Ethereum або будь-який інший пов’язаний з ним актив, у цьому бере участь Ethereum газ.

  Блокчейн Ethereum працює цілодобово, підтримуючи транзакції для криптовалюти Ethereurm, NFT та багатьох інших криптовалютних токенів.

  За блокчейном Ethereum стоїть мережа комп’ютерів, які називаються майнерами, які змагаються у перевірці наступного блоку транзакцій. Ці комп’ютери отримують плату за роботу у вигляді плати за Ethereum газ. У блокчейні Ethereum плата за Gas стягується за допомогою Ethereum – власної валюти Ethereum.

  Якщо ви торгуєте валютою або NFT на блокчейні Ethereum, вам знадобиться “Ефір” у вашому гаманці, щоб покрити витрати на газ.

  На замітку від ProBitcoin.com.ua: плата за газ у Ethereum виражається у Gwei (Гвеї). 1 Gwei дорівнює 0,000000001 ETH.

  Як формується оплата за газ у блокчейні Ethereum?

  Плата за газ в Ethereum варіюється в залежності від завантаженості мережі. При надлишку потужностей для майнінгу та меншій кількості транзакцій плата за газ знижується. Якщо потужності менші, а попит на транзакції більший, плата за газ підвищується.

  У кожному блоці є базова плата та плата за пріоритет. Залежно від транзакції у вас може бути можливість заплатити трохи більше за швидшу транзакцію або трохи менше за повільнішу.

  Смарт-контракти вимагають більше обчислень, ніж прості валютні операції, тому при торгівлі NFT та іншими токенами смарт-контрактів ви можете зіткнутися з вищими комісіями.

  Ваш Ethereum гаманець повинен показувати вам передбачувані комісії перед здійсненням транзакції, тому під час здійснення транзакції не повинно бути жодних непередбачених сюрпризів.

  Порада від ProBitcoin.com.ua: обов’язково звертайте увагу на комісії при налаштуванні транзакції в Ethereum гаманці перед тим, як натиснути кнопку відправити.

  Чому вартість газу в ETH така велика?

  Транзакції Ethereum перевіряються групами за один раз (називаються блоками). Новий блок фіксується у блокчейні приблизно кожні 15 секунд.

  Кожен блок може обробляти лише певну кількість транзакцій. Тому, коли мережа Ethereum стає завантаженою, транзакції можуть резервуватися та поміщатися до віртуального списку очікування наступного блоку. Коли мережа зайнята та вартість Ethereum зростає, вартість газу у доларовому вираженні значно збільшується.

  Графік зміни ціни ETH Gas

  Для звичайних транзакцій у ETH нещодавні комісії становили від 7 USD до 45 USD. Для транзакцій у NFT можна витратити від 45 USD до 350 USD на купівлю та отримання активу або від 200 USD до 490 USD під час продажу активу.

  Після запуску Ethereum 2.0 комісії мають знизитись

  Механізм консенсусу, що лежить в основі мережі Ethereum, заснований на системі, яка називається “доказ роботи” (Proof-of-Work або PoW).

  При PoW майнери змагаються один з одним у перевірці наступного блоку транзакцій. Основна проблема цієї системи у тому, що, попри її високу безпеку, вона дуже неефективна у роботі.

  Ethereum, як і Біткоїн працює за системою Proof-of-Work та споживає дуже багато енергії, тому спільнота розробників-добровольців, що стоять за Ethereum, переводить всю систему на механізм консенсусу під назвою Proof-of-Stake (POS).

  При PoS майнери працюють разом, щоб підтвердити блоки, і ті, хто має найбільші активи в мережі, отримують перевагу при підтвердженні наступного блоку.

  Proof-of-Stake вимагає набагато менше витрат енергії, що в результаті має призвести до значного зниження середньої плати за газ.

  Цікавий факт від ProBitcoin.com.ua: систему роботи PoS вже використовуються такі популярні криптовалюти, як Solana, Algorand, Cardano.

  Дешевші альтернативи Ethereum (за вартістю транзакцій)

  Хоча Ethereum є другою за популярністю криптовалютою, не обов’язково завжди використовувати Ethereum і сплачувати його високі комісійні збори.

  Існують інші не менш популярні та популярні криптовалюти (блокчейн мережі) з нижчими комісіями:

  • Solana.
  • Binance Smart Chain.
  • Cardano.
  • Polkadot.

  Транзакції у блокчейн мережах цих криптовалют набагато дешевші, ніж у Ethereum.

  Висновок щодо огляду про Ethereum Gas та його вартість

  Ethereum є частиною криптовалютної екосистеми, яка може зробити революцію у світі грошових переказів та сучасного ведення бізнесу. Плата за газ у мережі ETH – це наслідок швидко зростаючої бази користувачів мережі Ethereum та кількості транзакцій у ній.

  Якщо Вам потрібно використовувати Ethereum та його екосистему, вартість газу (ETH Gas) – це витрати, з якими потрібно просто упокоритися. При правильному відстеженні ціни за газ і проведенні транзакцій у «правильний» час (наприклад, на вихідних), можна суттєво заощадити на комісіях мережі ETH.

  А що Ви думаєте про ETH Gas і як заощаджуєте на своїх транзакціях? Пишемо свої відгуки нижче під оглядом.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок