Перейти до вмісту

DeFi (ДеФі) – що це таке у криптовалюті?

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 19.01.2022

  ДеФі Децентралізовані Фінанси

  Активний розвиток технології блокчейн у фінансовій сфері та глобальне поширення децентралізованих фінансових послуг сприяє розвитку нового швидкозростаючого ринку, який називається DeFi (децентралізовані фінанси). У цьому огляді дізнаємось, що таке DeFi у криптовалюті, у яких сферах його застосовують і навіщо взагалі потрібні децентралізовані фінанси, розглянемо найбільш популярні DeFi проекти та які перспективи у DeFi ринку найближчими роками.

  Що таке – DeFi та для чого використовують децентралізовані фінанси?

  DeFi (Decentralized Finance або Децентралізовані фінанси) – абсолютно нова грошова система (аналог традиційної банківської), яка побудована на публічних блокчейнах, компоненти які складаються з протоколів, цифрових активів, dApps (децентралізованих додатків) та смарт-контрактів.

  За допомогою DeFi (ДеФі) можна здійснювати безліч послуг, які пропонують звичайні банки, а саме – отримувати відсотки від депозитів, давати позики та позичати, купувати страхування, торгувати криптовалютними деривативами, при цьому швидше, ефективніше і без посередників.

  Для роботи DeFi необхідна децентралізована інфраструктура, тому для створення платформ DeFi активно використовують блокчейн Ethereum (блокчейн Ethereum – зручна платформа для децентралізованих додатків dApps) і Binance Smart Chain.

  Цікавий факт від ProBitcoin.com.ua: на кінець 2021 – початок 2022 року обсяг ринку DeFi виріс до 250 мільярдів доларів і продовжує активно зростати.

  Огляд кращих DeFi платформ

  • MakerDAO – один із найстаріших та найбільших DeFi проектів, загальна капіталізація якого становить близько 20 мільярдів доларів, займає близько 20% ринку DeFi проектів.
  • Compound – це джерело ліквідності для запозичення та кредитування активів.
  • Aave – це децентралізована фінансова платформа, на якій користувачі можуть кредитувати та брати борг у криптовалюті.
  • Fantom – це платформа смарт-контрактів з відкритим вихідним кодом для dApps та цифрових активів. Ця платформа спрощує запозичення, кредитування та торгівлю синтетичними криптовалютними активами.
  • Uniswap – платформа для торгівлі криптовалютою, що працює на смарт-контрактах.
  • PancakeSwap – торгова платформа DeFi, що працює на Binance Smart Chain (не на Ethereum), завдяки чому на ній швидкі та дешеві комісії.
  • Augur – корисна платформа прогнозування ринку.

  Перспективи та майбутнє DeFi

  Перспективи DeFi

  Децентралізовані фінанси, безперечно, мають великі перспективи для розвитку, оскільки вони дозволяють отримати користувачам по всьому світу справжню свободу на фінансових ринках, яку не може запропонувати класичний фінансовий сектор.

  Ви тільки уявіть собі глобальну та повністю відкриту альтернативу всім фінансовим послугам, які Ви використовуєте сьогодні – депозити, кредити, торгівля, страхування та багато іншого зможе стати доступною будь-якій людині у світі, що має звичайний смартфон та підключення до Інтернету.

  З кожним місяцем на ринку DeFi з’являється все більше нових проектів, націлених на розвиток цієї галузі, що приверне ще більше грошей у цей новий сектор децентралізованих фінансів. Багато криптовалют з сегмента DeFi будуть активно зростати в ціні в міру популяризації DeFi по всьому світу.

  Корисні онлайн сервіси для відстежування DeFi проектів

  Щоб простіше було стежити за ринком криптовалют, а також аналізувати різні дані і знаходити корисну інформацію по ринку, можна використовувати такі онлайн сервіси:

  • dappradar.com – корисна інформація про популярні децентралізовані програми.
  • defimarketcap.io – огляд ринкової капіталізації DeFi-токенів.
  • defipulse.com — статистика обсягу активів, заблокованих у DeFi.
  • defiprime.com – огляд процентних ставок DeFi-проектів.

  На замітку від ProBitcoin.com.ua: надалі список DeFi сервісів буде розширений у міру появи нових та якісних, вартих уваги сервісів.

  Переваги та недоліки DeFi проектів

  Переваги

  • DeFi – інноваційний сектор економіки, що швидко розвивається, по всьому світу.
  • Усі операції в DeFi не керуються певними компаніями, особами чи центробанками країн.
  • Для використання сервісів DeFi не потрібно проходити KYC (верифікацію особистості користувачів).
  • Прозорість роботи (кожен може провести аудит будь-якого проекту DeFi і переконається в прозорості його роботи).
  • Умови роботи з DeFi однакові для всіх, де б Ви не знаходилися.
  • Будь-який бажаючий може створювати та використовувати децентралізовані фінансові програми.
  • Заробіток у DeFi проектах на порядок вищий, ніж у традиційних банках та інших фінансових установах. Приклад: прибуткове фермерство (Yield Farming) – заробіток токенів DeFi проектів за взаємодію Космосу з ними.

  Недоліки

  • Підвищена волатильність ціни DeFi криптовалют.
  • У сфері DeFi вистачає шахрайських проектів, деякі смарт-контракти часто страждають від хакерських атак.
  • Невелика капіталізація ринку децентралізованих фінансів (порівняно з централізованим).

  Висновок щодо децентралізованих фінансів та відгуки про DeFi (ДеФі)

  Ринок децентралізованих фінансів все ще можна назвати молодим і досить «сирим», але незважаючи на це, за кілька років він досяг небувалих вершин і продовжує активно розвиватися. Інвесторам, трейдерам та звичайним користувачам у всьому світі до душі довелося використання децентралізованих фінансів, надихають його перспективи та можливості.

  Хоча сектор Defi в криптовалюті все ще погано регулюється і знаходиться на ранніх стадіях розвитку, у нього є величезний потенціал для зростання і розвитку.

  А які у Вас думки щодо розвитку та використання DeFi? Залишаємо свої відгуки про ДеФі в коментарях під цим оглядом.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок