Перейти до вмісту

KYC – що це таке та як проходити верифікацію (ідентифікацію)

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 13.04.2022

  KYC Know Your Customer

  Вперше дізнались про термін KYC і не знаєте, що це таке і навіщо потрібно дана процедура? У цьому огляді розглянемо, що таке – процедура KYC (Know Your Customer) простими словами, навіщо її використовують і як правильно пройти верифікацію KYC на будь-якому сайті (зокрема на біржі криптовалют).

  Що таке – KYC та навіщо потрібна процедура верифікації особистості?

  KYC (скорочено від «Know Your Customer» – на українській «Знай Свого Клієнта») – це термін, який широко використовується в компаніях, що працюють з фінансами приватних осіб (банки, кріптобіржі, платіжні системи, букмекерські контори, казино, Форекс брокери і т.д.), який означає, що дані компанії повинні провести ідентифікацію особи клієнта, перед тим, як проводити з ним фінансові операції (приймати і виплачувати кошти фізичним особам).

  Верифікація особистості клієнтів потрібна в 99% випадків на сайтах компаній, які працюють офіційно і дотримуються 5AMLD (П’ята Директива Проти Відмивання Грошей) і вимоги FATF (ФАТФ – міжнародна група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).

  Вважається, що використання процедури KYC перешкоджає поширенню фінансування тероризму, відмивання грошей (приватними особами та компаніями), а також ухиленню від сплати податків.

  Які бувають етапи проходження KYC?

  На більшості сайтів буває 3 основних етапи верифікації (для фізичних осіб):

  • Верифікація особистості клієнта. Перший важливий етап верифікації, при якому вказуються особисті дані користувача (ПІБ, дата народження, дані одного з документів, що підтверджують особу). Також на цьому етапі користувачам потрібно завантажувати фото або відскановані копії документів, що підтверджують їх особу (наприклад: паспорта або водійського посвідчення).
  • Верифікація адреси проживання. На даному етапі заповнюються дані і завантажуються необхідні фото документів, які підтверджують адресу проживання або прописки (наприклад: фото сторінки паспорта з пропискою, будь-який рахунок за комунальні послуги, виписка з банку і т.д.).
  • Верифікація банківської карти або рахунки. Заповнюються дані банківської картки (повинна бути іменною, при цьому ім’я та прізвище на карті повинні співпадати з ПІБ, зазначеними на попередніх етапах верифікації). В деяких випадках при верифікації банківської карти потрібно провести платіж з карти на невелику суму, кошти з якого потім можуть бути повернуті назад на карту.

  Для корпоративних клієнтів і компаній процедура верифікації відрізняється (потрібно інший набір документів, в тому числі документи, що підтверджують джерело походження коштів).

  Скільки часу займає верифікація?

  Точні терміни перевірки наданих даних і документів різні на кожному сайті окремої компанії і залежать від налагодженості даного процесу в компанії, а також від того, перевіряються дані співробітниками даної компанії або сторонніми спеціалізованими сервісами.

  Багато сайтів підтримують автоматичну верифікацію (за часом займає від кількох хвилин до 1 години).

  При перевірки даних вручну ідентифікація (верифікація) клієнта може проходити до 5 робочих днів.

  Як проходити KYC (на прикладі криптовалютої біржі)?

  Пройти процедуру KYC на багатьох сайтах насправді не складно, головне уважно читати інструкцію, зазначену на сторінці верифікації і покроково слідувати всім рекомендаціям.

  Розглянемо, як проходить верифікація особистості на кріптовалютної біржі EXMO для громадян України та інших країн, так як політика «Знай свого клієнта» застосовується до всіх користувачів біржі.

  Верифікація особистості

  • В особистому кабінеті біржі переходимо у розділ «Верифікація».
  • Заповнюємо дані про себе (ПІБ, дата народження, країна проживання). Вибираємо тип документа, фото якого будемо завантажувати (паспорт, закордонний паспорт, ID-карта або водійське посвідчення).
  • Завантажуємо скан-копію або фото обраного документа (головну або першу сторінку, де вказані ПІБ).
  • Завантажуємо своє Селфі з документом (фото особи і поруч з ним документа), при цьому документ потрібно тримати, як зазначено на зображенні інструкції на сторінці верифікації + на тлі білого аркуша паперу, на якому вказано поточна дата і написано EXMO.

  Етап верифікації особистості на біржі проходить від 20 хвилин до 24 годин. Після проходження верифікації особистості можна перейти до наступного етапу – верифікація адреси.

  Верифікація адреси

  • Заповнюємо дані про місце свого проживання (країна, місто, індекс, повна адреса, країна видачі документа, що підтверджує проживання).
  • Завантажуємо фото документа, який підтверджує адресу проживання. Наприклад, рахунок за комунальні послуги (повинні бути вказані ПІБ і адреса), виписка з податкової або банку.

  Процес перевірки і верифікації адреси також може зайняти до 24 годин. По завершенню процедури статус аккаунта зміниться на «Верифікований» (Verified).

  Верифікація банківської карти

  Верифікація банківської карти на біржі EXMO потрібна, якщо необхідно поповнювати рахунок на біржі з даної карти.

  Порядок проходження процедури такий:

  • Заповнюємо дані по карті (номер карти, ім’я власника карти).
  • Завантажуємо фото лицьового боку даної банківської карти.

  Як і на попередніх етапах, верифікація карти може зайняти від декількох хвилин до 24 годин.

  Читаємо також огляд про анонімні криптобіржі без верифікації.

  Чому важлива процедура KYC

  Для компаній та різних сервісів процедура KYC важлива, якщо вони не бажають мати «проблем з законом» в країнах, в яких вони надають свої послуги.

  Для користувачів процедура KYC сприяє підвищенню безпеки свої рахунків та облікових записів (наприклад, в разі втрати доступу до свого облікового запису на сайту будь-якої біржі або брокера, доступ з легкістю можна відновити, якщо акаунт верифікований і Ви раніше проходили процедуру KYC).

  Через впровадження KYC (Знай Свого Клієнта) скорочується кількість анонімних рахунків та облікових записів, стає більш “прозорим” відносини клієнтів і компаній.

  Можна зробити висновок, що ідентифікація клієнтів, впровадження процедури KYC і AML надалі буде розвиватися ще активніше, так як у багатьох країнах активно йде боротьба з відмиванням грошей і несплатою податків, тому кожен користувач повинен добре знати, що означає процедура KYC і як її правильно проходити без зайвих проблем.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок