Перейти до вмісту

Що таке – Yield Farming (Прибуткове Фермерство) у DeFi та фармінг криптовалюти?

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 10.04.2022

  Прибуткове Фермерство

  Бурхливий розвиток ринку DeFi став причиною такого ж активного розвитку Yield Farming (Прибуткового Фермерства), але що це таке і як на ньому заробляти, розуміють не багато користувачів, тому в огляді дізнаємось, що таке – Прибуткове Фермерство (фармінг криптовалюти), як воно працює і чим відрізняється від стейкінгу криптовалют, а також, які несе в собі ризики для інвесторів і чи є майбутнє у прибуткового фармінгу криптовалюти.

  Що таке Yield Farming та як на ньому заробляють?

  Yield Farming (Прибуткове Фермерство) – це високоприбутковий спосіб заробітку на криптовалюті (токенах), шляхом їх розміщення в пулах ліквідності (заробіток на торгових комісіях у пулі) або на депозитах у криптовалюті (заробіток відсотків за видачу депонованих токенів позичальникам).

  Простими словами при фармінгу власник криптовалюти дає у позику свою криптовалюту під відсоток або дають її в заставу для отримання комісії за транзакції.

  Yield Farming швидко набрав популярності з розвитком децентралізованих фінансів (DeFi).

  Як працює прибуткове фермерство?

  Користувачів, які надають свої криптовалюти для функціонування платформ DeFi, називають постачальники ліквідності (LP).

  Постачальники ліквідності (LP) надають токени в пул ліквідності – децентралізовану програму (dApp) на основі смарт-контракту, в якій зберігаються всі засоби. Як тільки постачальники ліквідності зараховують свої токени до фонду ліквідності, вони отримують певну винагороду або відсоток, що отримується від основної діяльності обраної платформи DeFi, на якій і знаходиться пул ліквідності.

  Цікавий факт від ProBitcoin.com.ua: кредитування проходить через смарт-контракти без посередників.

  Пул ліквідності забезпечує роботу DeFi ринку, де будь-хто бажаючий може позичити або зайняти різні токени. Усі користувачі при використанні платформ DeFi платять комісію, яка використовується для оплати постачальникам ліквідності за розміщення своїх токенів в пулі.

  Більшість доходного фермерства базується на блокчейні Ethereum (використовуються токени стандарту ERC-20).

  Що таке APY у прибутковому фермерстві?

  APY Yield Farming

  Прибутковість Yield Farming зазвичай вказується як річна процентна доходність (APY).

  Наприклад: якщо прибутковість у DeFi пулі вказана 200%, то інвестор потенційно може заробити за рік 2 000 токенів з вкладених 1 000 токенів.

  Замітка від ProBitcoin.com.ua: показник APY при фармінгу зазвичай враховує складні відсотки.

  Кращі платформи для фармінгу криптовалюти

  З кожним днем з’являється все більше проектів DeFi, в яких можна заробляти на доходному фермерстві.

  Нижче зазначимо найбільш популярні серед користувачів за надійністю та прибутковістю (APY):

  • Compound Finance.
  • Synthetix.
  • MarkerDAO.
  • Aave.
  • Uniswap.
  • Yearn Finance.
  • Curve Finance.
  • Balancer.

  Порада від ProBitcoin.com.ua: стати постачальником ліквідності та заробляти на доходному фармінгу криптовалют можна на найбільшій криптовалютній біржі Binance (Бінанс). Для заробітку на біржі необхідно перейти до розділу меню «Binance Earn» і далі «Liquid Swap».

  Основні ризики прибуткового фермерства

  Інвестори, що заробляють на доходному фермерстві, можуть зіткнутися з такими ризиками:

  • Кібератаки. Хакери можуть знайти вразливість у смарт-контракті та вивести усі кошти користувачів.
  • Волатильність ціни криптовалют. Багато токенів і криптовалют, які використовуються для заробітку в Yield Farming досить волатильні, тому при значному зниженні їх вартості інвестор може зазнати збитків (попри високу прибутковість фармінгу у відсотках).
  • Шахрайство з боку DeFi платформ та їх творців. Власники маловідомих DeFi платформ свідомо при її створенні можуть зробити її децентралізованою і мати доступ до всіх коштів інвесторів, які при бажанні можуть просто вкрасти.
  • Високі комісії за транзакції. Високі комісії в мережі ETH можуть «з’їсти» всю прибутковість, отриману при фармінгу (під час створення депозиту, виведення прибутку та своїх коштів).

  Корисна порада від ProBitcoin.com.ua: Yield Farming несе багато ризиків, тому потрібно уважно підходити до питання заробітку на прибутковому фермерстві, щоб зазнати збитків надалі.

  Порівняння, чи є різниця між Yield Farming та Staking криптовалюти?

  Відразу зазначимо, що Staking (Стейкінг) відрізняється від Yield Farming (Прибуткового Фермерства), хоча в обох випадках користувачі вносять надають свою криптовалюту та отримують з неї певний дохід.

  Стейкінг криптовалют має на увазі підтвердження транзакцій у мережі та отримання частини винагороди за кожен новий блок. Це відбувається безпосередньо на блокчейні мережі токена, на який робиться стейкінг. Завдяки стейкінгу всі вузли в блокчейн мережі погоджуються з тим, які транзакції є дійсними. Докладніше про стейкінг можна дізнатися у статті: що таке стейкінг криптовалют.

  Прибуткове фермерство має на увазі участь у децентралізованому фінансовому продукті (DeFi) та одержання відсотків від криптовалюти, яка була позичена комусь іншому або одержання відсотків від пулу ліквідності.

  Чи є майбутнє у Yield Farming та які у нього перспективи?

  Практично неможливо точно передбачити майбутнє в такому швидко мінливому ринку криптовалют, але можна дотримуватися думки більшості експертів і інвесторів, що прибуткова бульбашка прибуткового фермерства, швидше за все, з часом лусне і багато інвесторів не тільки нічого не зароблять, а й втратять.

  Висока прибутковість від фармінга криптовалют формується за рахунок постійного зростання даного ринку та приходу нових інвесторів, але зростання не буває нескінченним і в певний момент він сповільниться або зовсім піде на спад, що негативно позначиться на всьому ринку прибуткового фермерства.

  А що Ви думаєте про Yield Farming? Чи є у нього перспективи? Пишемо свої відгуки нижче під оглядом.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок