Перейти до вмісту

Як купити Біткоїн в Україні – вигідно, швидко та безпечно?

Купити Біткоін в Україні

Криптовалюта Bitcoin (Біткоін) – один з найпопулярніших цифрових активів в Україні, популярність та загальне використання якого зростає стрімкими темпами з кожним роком, тому сьогодні дізнаємося, де і як купити Біткоїн в Україні (за гривню та інші валюти), готівкою та з банківської картки найбільш вигідно та безпечно.

Що таке – Bitcoin та чому його всі купують?

Bitcoin (Біткоін) – це найпопулярніша в усьому світі децентралізована цифрова валюта (криптовалюта). Ключова перевага Біткоїна перед звичайними валютами – прозорі транзакції, неможливість блокування Вашого рахунку, постійне зростання ціни (вигідне для інвесторів) та масове використання у всьому світі (можна розраховуватися з користувачами по всьому світу в будь-яких країнах).

Bitcoin також дуже популярний серед громадян України, країна входить до лідерів з використання Біткоіна та інших криптовалют у всьому світі.

Цікавий факт: дрібні частки Біткоіна називаються сатоші (satoshi), 1 satoshi = 0.00000001 BTC.

За Біткоїни в Україні можна купувати різні гаджети та побутову техніку (інтернет магазини: Цитрус, TIX24), одяг (магазини Rechi UA, BeAngel та інші), зоотовари (інтернет-магазини Барбос, Даніо), авто та мото товари (12V та інші), подарунки для себе та близьких, продукти, розплачуватись у кафе, готелях та стоматології, а також купувати бензин, газ та дизельне паливо на WOG. Це далеко не повний перелік, який постійно розширюється.

Порада від ProBitcoin.com.ua: якщо немає можливості купити Біткоїн, його можна заробити без вкладень, для цього використовують Біткоїн крани (рекламні сайти, які роздають сатоші безкоштовно). На таких сайтах швидко і багато не заробиш, але цей вид заробітку дуже простий і не вимагає жодних фінансових вкладень.

Як купити Біткоїн на криптовалютній біржі

Криптовалютні біржі – один із найкращих, вигідніших та зручніших способів покупки Біткоіна та інших криптовалют.

Для користувачів з України слід звернути увагу на українські біржі криптовалют (з підтримкою гривні) та деякі найбільші зарубіжні криптобіржі (також працюють із картами українських банків та популярними платіжними системами, через які можна заводити гроші на біржу та виводити назад).

Корисна порада від ProBitcoin.com.ua: при купівлі Біткоіна як інвестиції на тривалий термін зберігання рекомендується не зберігати його на балансі біржі, а виводити на гаманці з холодним способом зберігання (набагато безпечніше). Якщо ж планується зберігання криптовалюти в біржовому акаунті, заздалегідь подбайте про його захист (встановіть кілька рівнів захисту 2FA через SMS повідомлення та Google Authenticator – додаток для мобільних телефонів, що генерує нові захисні паролі кожні 60 секунд).

Українські криптовалютні біржі

Біржа Kuna Exchange

Біржа Kuna

Kuna – сучасна українська біржа криптовалют, яка добре підходить для новачків, адже на ній дуже просто купити Біткоїн та інші криптовалюти за гривні.

На біржі КУНА доступна навіть купівля криптовалют з банківської картки без реєстрації (розділ меню «Kuna Money»), але якщо Ви плануєте недовгий час зберігати куплену криптовалюту в акаунті біржі та обмінювати в будь-який зручний для Вас момент, краще пройти просту реєстрацію та завести акаунт на біржі.

Нижче на скріншоті вказаний приклад покупки Біткоїна на Kuna Money (купівля криптовалюти дуже проста):

Купити Bitcoin через Kuna Money

Комісія за введення та виведення гривні з біржі становить лише 1.5%, а торгова комісія = 0.25% від суми угоди.

Біржа EXMO

Біржа Exmo

EXMO – одна з найперших та найпопулярніших криптобірж у Східній Європі (у тому числі в Україні), яка працює з гривнею (на поповнення та виведення з банківських карток та платіжних систем).

Для роботи на біржі після реєстрації потрібно пройти просту і швидку процедуру верифікації особи (вказати дані про себе та завантажити фото паспорта або посвідчення водія).

Після реєстрації та верифікації, в особистому кабінеті біржі відкриваємо розділ «Гаманець», знаходимо гривню (UAH) та поповнюємо рахунок прямо з банківської картки (будь-якого українського банку, Visa або MasterCard).

Поповнення Exmo UAH картою

Для новачків на біржі доступний «Торги» – «Швидкі торги», при якому просто вказуємо напрямок обміну (наприклад: Гривня (UAH) – Bitcoin (BTC), підтверджуємо операцію обміну та одразу отримуємо на баланс біржового гаманця куплені Біткоїни за гривню.

Швидка покупка Bitcoin на EXMO

Для досвідченіших користувачів на ЕХМО є розділ «Торги», через який можна повноцінно торгувати криптовалютою (купувати та продавати). Торгівля Біткоїном буде цікава трейдерам, які бажають швидше отримати прибуток, а не зберігати Біткоїн довгий час в очікуванні чергового зростання його вартості по відношенню до гривні та інших валют.

Комісія за введення та виведення гривні на біржі EXMO становить 1% – 2.5%, торгова комісія = 0.4% (якщо не використовувати кешбек від біржі).

Рекомендуємо огляди: українські біржі криптовалют та як купити криптовалюту в Україні.

Зарубіжні криптобіржі з підтримкою гривні

Біржа Binance

Біржа Binance

Binance – лідер серед криптовалютних бірж, що не втрачає популярності вже кілька років, завдяки великому набору інструментів та рішень для новачків та досвідчених трейдерів.

Створивши аккаунт на Бінанс, Ви зможете торгувати різноманітною криптовалютою на найліквіднішій біржі, а також отримувати пасивний дохід від криптовалюти на балансі (доступний аналог банківських депозитів, можна отримувати пасивний дохід).

Для поповнення рахунку на біржі та виведення коштів з неї в гривні потрібно пройти швидку процедуру ідентифікації особи (вказати свої особисті дані та надіслати фото документів), після чого буде доступне пряме поповнення рахунку з карток українських банків, а також відриється доступ до P2P майданчика біржі ( можна купувати Bitcoin і багато інших криптовалют у інших користувачів безпосередньо, а біржа виступить гарантом угод).

Біржа Binance має офіційне представництво в Україні та активно бере участь у розвитку ринку криптовалют на території країни.

Торгова комісія на біржі = 0.1% (можна суттєво знизити комісію при великих торгових оборотах та використання токена біржі BNB для оплати всіх комісій).

Комісія за поповнення рахунку у гривнях із картки починається від 0.75%.

Біржа Huobi

Біржа Huobi

Huobi – велика криптовалютна біржа, одна з перших на ринку (працює з 2013 року), через яку можна безпечно купувати криптовалюту.

Торгова комісія на біржі = 0.2%, при поповненні рахунку та купівлі Біткоїна з банківської картки комісія залежить від платіжного шлюзу.

Корисна порада від ProBitcoin.com.ua: на біржі Huobi для нових користувачів є вітальні бонуси до 170 USD (за реєстрацію, поповнення рахунку та торгівлю на біржі відразу після реєстрації). Докладніше можна дізнатися на офіційному сайті біржі (в особистому кабінеті або у розділі акцій).

Біржа KuCoin

Біржа Kucoin

KuCoin – популярна біржа криптовалют, що надає такий самий широкий вибір послуг, як і найбільші лідери ринку, лояльна до користувачів з України.

На KuCoin після швидкої реєстрації та верифікації облікового запису можна купувати BTC прямо з банківських карток українських банків (кредитних, дебетових) з невеликою комісією, а також у інших користувачів через внутрішню P2P біржу.

Біржа KuCoin також пропонує можливість заробітку на депозитах у криптовалюті та інші додаткові способи заробітку на своїх активах.

Біржа OKEx

Біржа Okex

OKEx (сайт біржі https://www.okex.com) – велика китайська біржа криптовалют, яка входить до ТОП у багатьох рейтингах серед криптобірж.

На біржі немає обов’язково верифікації особистості, якщо поповнювати рахунок та виводити кошти в криптовалюті, але для операцій з банківськими картками та для торгівлі з іншими користувачами на P2P майданчику біржі потрібно буде пройти швидку верифікацію.

Після поповнення рахунку на біржі з банківської картки (Visa/MasterCard) можна швидко купити Біткоїн і будь-яку сотню представлених на біржі криптовалют всього за кілька кліків мишкою.

Торгова комісія на біржі = 0.1% – 0.15%, комісія за введення та виведення грошей на банківську картку залежить від обраного платіжного шлюзу на біржі та суми.

Як купити Біткоїн через електронні обмінні пункти

На сьогоднішній день українці активно продають та купують Біткоїн через сотні різних електронних обмінних пунктів, серед яких є десятки досить якісних та надійних у роботі сервісів.

Вибрати надійні обмінники можна за допомогою моніторингу обмінників ExchangeSumo (або інших моніторингів). Серед лідерів ринку можна виділити:

 • 365Cash – один із найнадійніших та «перевірених часом» обмінників електронних валют та криптовалют, через який вигідно купувати Біткоїн (підтримує Приват24, Монобанк, картки Visa та Mastercard інших українських банків).
 • 7Money – великий онлайн обмінник криптовалют, через який за вигідним курсом можна купити Bitcoin в Україні з карток Приватбанку, Монобанку та карток інших українських банків.
 • Шахта – популярний автоматичний електронний обмінник, через який доступна купівля Біткоїна з карток українських банків, особливо зручно купувати з карток Монобанку та Приватбанку.

Порада від ProBitcoin.com.ua: деякі онлайн обмінники також надають послуги та офлайн операцій (купівля та продаж Біткоіна та інших криптовалют за готівку, долари та євро). Знайти такі обмінники на моніторингах обмінників можна обравши напрямок обміну: «Готівка UAH» – «Bitcoin (BTC)».

При виборі обмінного пункту завжди потрібно перевіряти його надійність (через моніторинг обмінних пунктів) та враховувати:

 • Відгуки про обмінник (якісні обмінники мають тисячі позитивних відгуків за роки своєї роботи).
 • Курс обміну (саме собою краще вибрати вигідніші обмінні пункти).
 • Швидкість проведення обміну (якщо обмін проходить у ручному режимі і оператора немає на робочому місці, оплата може «зависнути» на довгий час і за цей час вартість Біткоіна може суттєво змінити ту ціну, за якою планували купити).
 • Наявність бонусної програми (для утримання постійних користувачів в обмінниках часто діють бонусні програми для постійних клієнтів, за якими можна отримати хороші знижки на комісії обмінного пункту).

Купівля кріпитовалюти Bitcoin через обмінники відбувається в такій послідовності:

 • Відкриваємо сайт обмінника. Вибираємо напрямок обміну (наприклад: Privat24 UAH – Bitcoin).

Обмін Privat24 UAH Bitcoin BTC

 • Вказуємо суму обміну та номер Bitcoin гаманця, на який будуть відправлені куплені Біткоїни.
 • За потреби вказуємо додаткові дані щодо обміну (у кожному обміннику цей пункт може незначно відрізнятися).
 • Підтверджуємо операцію та переходимо до оплати через платіжний шлюз.
 • Як тільки оплата проведена, з’явиться сторінка зі статусом заявки. Після необхідної кількості підтверджень мережі Bitcoin криптовалюта надійде на вказаний Вами Bitcoin гаманець.

У такій же послідовності через обмінники відбувається і продаж Bitcoin за гривню на банківські картки та рахунки платіжних систем.

Купівля Біткоїна через криптомати в Україні

Криптомати (термінали для купівлі криптовалюти) в Україні не часто можна зустріти, але вони вже є у деяких великих містах (Київ, Одеса).

Принцип їх роботи простий, як при поповненні балансу мобільного телефону, необхідно вказати суму BTC до покупки, номер свого гаманця Bitcoin і внести в криптомат необхідну суму в гривнях.

Після обробки транзакції криптовалюта надійде на Ваш гаманець.

Порада від ProBitcoin.com.ua: обов’язково зберігайте чек із криптовалютних терміналів та автоматів, доки операцію з купівлі криптовалюти не буде проведено повністю.

Купівля криптовалюти Bitcoin «з рук»

OLX купити Біткоїн

Спробувати купити Біткоїн можна і через посередників та приватних осіб, пропозиції яких можна знайти на дошках оголошень (наприклад на всій дошці оголошень OLX).

При пошуку продавця потрібно уважно вивчати про нього інформацію та вказану ним пропозицію, оскільки дуже високий ризик потрапити на шахраїв.

Важлива порада від ProBitcoin.com.ua: купувати та продавати криптовалюту через дошки оголошень потрібно лише досвідченим користувачам, оскільки дуже високий ризик потрапити на шахраїв.

Як дізнатися, скільки коштує Біткоїн в Україні

Графік курс Bitcoin гривня

Щоб завжди бути в курсі актуального курсу криптовалюти Bitcoin до гривні, можна використовувати сайти та програми, зазначені в огляді криптовалютних бірж.

При виборі торгової пари BTC-UAH (навіть без входу до особистого кабінету на біржі) Ви зможете побачити актуальну ринкову вартість Біткоїна + графік зміни його ціни за добу (місяць, рік тощо).

Також для цих цілей можна використовувати сторонні сервіси – CoinGecko, Investing, Coinmarketcap (на Коінмаркеткап немає пари BTC-UAH, але є пара BTC-USD та інші).

Коли краще купувати криптовалюту Bitcoin?

Якщо Ви не досвідчений трейдер і мало знайомі з криптовалютою, при покупці Біткоїна в Україні (і не тільки) важливо знати такі прості правила:

 • Перед покупкою важливо вивчити більше інформації про криптовалюти, операції з ними, а також заздалегідь завести і випробувати різні гаманці Bitcoin (апаратні, мобільні і т.д.).
 • Купувати Біткоїн рекомендується не під час стрімкого зростання його вартості.
 • Як інвестиції криптовалюту краще купувати частинами (не на всі доступні кошти відразу).
 • Розділити покупки на кілька етапів.
 • На нових біржах та обмінниках рекомендується поповнювати рахунок невеликими переказами (щоб спочатку перевірити надійність їхньої роботи та уберегтися таким чином від можливих втрат).
 • Завжди оцінюйте ризик втрати грошей на спекуляціях з Біткоїном (не використовуйте для покупки позикові кошти, вивчіть ризик-менеджмент та «нюанси» роботи фінансових та криптовалютних ринків).
 • На біржах не робіть угоди з кредитним плечем (особливо це актуально для новачків та недосвідчених користувачів).

Будьте уважні при управлінні своїми фінансами, розглядайте не тільки Біткоїн для покупки, але й інші ТОП-криптовалюти для диверсифікації своїх інвестицій.

Чи легально купувати Bitcoin в Україні?

Правове регулювання криптовалют, у тому числі й Біткоїна в Україні, перебуває на етапі розвитку (ухвалюються нові закони з регулювання цифрових валют).

Поки що можна точно стверджувати, що Bitcoin не заборонений законодавством України, та й податком до ладу не оподатковується, тому ринок криптовалют у країні – «сірий», більшість громадян купують і продають криптовалюту, де і як хочуть, на свій страх і ризик, чекаючи, поки уряд запровадить чітку та прозору політику регулювання крипторинку (можливо це вже станеться у 2021-2022 році).

Переваги та недоліки купівлі Біткоїна в Україні

Переваги

 • На відміну від США та Європейських країн в Україні досить широкий вибір способів купівлі Біткоіна найрізноманітнішими способами.
 • Купити Bitcoin в Україні можна з банківських карток, з гаманців платіжних систем та за готівку.
 • Bitcoin активно росте в парі з гривнею (при розумній купівлі інвестиції в Біткоїн обженуть не лише інфляцію в країні, а й допоможуть добре заробити).
 • Криптовалютний ринок України стрімко розвивається і має шанс стати його учасником на ранніх етапах розвитку.

Недоліки

 • В Україні ще немає прозорого регулювання криптовалют.
 • Купити Bitcoin легально на великі суми буде складно через недопрацьоване законодавство та незрозуміле оподаткування.
 • На ринку України (як і в багатьох інших країнах) діє багато шахраїв, потрібно бути дуже уважним при роботі з криптовалютою.

Висновок з огляду та відгуки, де можна купити Біткоїн в Україні

З кожним днем ​​можна почути дедалі більше думок експертів з різних галузей, які стверджують, що за криптовалютою Bitcoin – майбутнє і через кілька років він виросте до небувалих висот за вартістю. Чи так це буде цілком можливо, але не варто сліпо вірити рекомендаціям навіть «професіоналів», а думати своєю головою і оцінювати всі ризики використання криптовалют.

В Україні є безліч передумов для повсюдного використання Біткоїна, особливо після законодавчого закріплення його статусу, тому багато хто вже не перший рік нарощує свої криптовалютні інвест-портфелі.

Безпечно купити Bitcoin в Україні без ризику новачку можна через:

 • Криптовалютні біржі (вибираємо лише перевірені часом біржі, насамперед – працюючі у правовому полі на території України та інших країн). Приклад: Binance, Kuna, EXMO.
 • Великі онлайн та офлайн обмінники криптовалют (вибирати потрібно лише ті, які працюють довгі не менше 2-3 років та мають позитивну репутацію).

Найбільш вигідно купити Біткоїн в Україні можна через:

 • Криптовалютні біржі.
 • «З рук» у знайомих та приватних продавців.
 • У рідкісних випадках через електронні обмінники.

Якщо у Вас ще не було досвіду купівлі Біткоіна, саме час, як мінімум, розібратися, що він з себе представляє і де можна купити Bitcoin в Україні, щоб надалі знати всі переваги, недоліки та можливості володіння «цифровим золотом».

Зберегти в соціальних мережах:

1 коментар до “Як купити Біткоїн в Україні – вигідно, швидко та безпечно?”

 1. Купувати краще на біржах! багато обмінників махлюють з курсом та можуть блокувати ваш обмін, перевірено.
  Завжди користуюсь біржами куна та бінанс – вони найкращі в україні для криптанів))))))))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
Ок