Перейти до вмісту

Оновлення Біткоїна Taproot активується 14 листопада 2021 року

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 24.12.2021

  Bitcoin Taproot оновлення

  Активація оновлення Bitcoin Taproot може відбутися у першій половині дня у неділю, 14 листопада 2021 року. До призначеної висоти блоку 709632 залишилося менше 220 блоків.

  З урахуванням того, що за «еталонної» стабільності майнінгу на добу створюється 144 блоки, очікувати на активацію оновлення слід вранці 14 листопада за київським часом.

  Taproot стане одним із найбільших оновлень мережі Біткоїна після активації SegWit у серпні 2017 року. Taproot є софтфорком Біткоіна, який покращить можливості виконання сценаріїв і підвищить рівень конфіденційності.

  У це оновлення входить і технологія MAST — мерклізовані абстрактні синтаксичні дерева (Merklized Abstract Syntax Trees), яка допоможе підвищити ефективність та «закритість» смарт-контрактів, розкриваючи лише певні частини при витрачанні та приховуючи джерело транзакцій. Оновлення також підвищить конфіденційність мережі Lightning Network, зробивши платіжні канали схожими на звичайні транзакції з BTC.

  Для підготовки до розгортання оновлення використовувалися BIP9 та механізм прискореної активації Speedy Trial, при якому майнери та майнінгові пули допомагали координувати розгортання Taproot. Для успішного виконання Speedy Trial оновлення мали підтримати 90% майнерів. У травні за Taproot проголосували найбільші майнінгові пули Біткоіна, зокрема F2Pool та AntPool.

  Багато учасників співтовариства Біткоїна були стурбовані тим, що активація Taproot може викликати розкол ланцюга. Однак малоймовірно, що якісь великі майнери захочуть запускати альтернативне програмне забезпечення та відхиляти блоки транзакції формату Taproot. Враховуючи, що оновлення Taproot сумісне з попередніми версіями програмного забезпечення Біткоїна і пов’язане з історією блокчейна, вузол зі старим програмним забезпеченням не зможе відхилити версію ланцюжка, що включає блоки з транзакціями формату Taproot і залишити її поза основним блокчейном Біткоіна.

  Розробник Bitcoin Core Люк Деш молодший (Luke Dash Jr) пояснив, що поділ ланцюжка не слід плутати з хардфорком.

  “Старий вузол – це примусовий форк для кожного софтфорку, який підтримує інші вузли. Якщо у нас буде багато старих вузлів, правила не застосовуватимуться послідовно, і економічний сектор Біткоїна чинитиме тиск, щоб підтримати хардфорк або іншу версію програмного забезпечення для видалення Taproot” — написав у Твіттері Luke Dash молодший.

  Будучи великим оновленням, Taproot може сприяти подальшому зростанню курсу Біткоїна. 10 листопада Біткоїн встановив новий максимум на $69 000, проте незабаром обрушився майже на $5000 і тепер торгується близько $64 000.

  Є думка, що оновлення Taproot вже закладено у вартість Біткоїна. Тому після активації Taproot Біткоїн з великою ймовірністю може вийти з фази консолідації і протестувати рівень $70 000, спрямувавшись до нових висот.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок