Перейти до вмісту

P2E ігри (Play-To-Earn Games) – що це таке? Огляд ТОП-5 ігор на блокчейні за популярністю

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 07.04.2022

  Play-To-Earn Crypto ігри

  Play-To-Earn ігри на блокчейні стали одним із знакових «проривів» у блокчейн індустрії у 2021 році, вони швидко набрали популярності серед шанувальників криптовалют, блокчейну та різноманітних ігор. Що ж насправді являють собою Play-To-Earn Games (P2E ігри), чи можна в них заробляти та яким чином, розглянемо в цій статті, звернувши увагу на найбільші блокчейн-ігри за капіталізацією їх ігрових токенів.

  Що таке – Play-To-Earn Games?

  Play-To-Earn (P2E) ігри – це відеоігри, в яких використовуються криптовалюта та невзаємозамінні токени (NFT). Ви можете купувати персонажів, внутрішньо ігрову нерухомість, спорядження, зброю, прикраси та інші активи.

  Наприклад, у онлайн грі Upland ви можете використовувати внутрішньоігрову валюту (UPX) для покупки нерухомості, записаної на блокчейні EOS, а у грі Axie Infinity торгувати заробленими NFT. Але це лише кілька простих прикладів із великої індустрії ігор, що зароджується, на блокчейні.

  Якщо ви захоплюєтеся криптовалютами та різними іграми, то, цілком можливо, ви знайдете з представлених ігри ті, в яких можна трохи заробити криптовалюти, граючи з іншими користувачами по всьому світу.

  ТОП-5 P2E ігор за популярністю серед гравців

  У списку сервісу CoinMarketCap вже доступно більше кількох сотень криптовалют від ігрових P2E проектів.

  Звернімо увагу на першу п’ятірку, найбільш популярну серед користувачів по всьому світу (по капіталізації, в порядку зменшення):

  • Decentraland (MANA).
  • Axie Infinity (AXS).
  • The Sandbox (SAND).
  • Gala (GALA).
  • WAX (WAXP).

  Загалом капіталізація токенів цих проектів становить майже 20 млрд USD (на кінець 2021 року). Нижче розглянемо особливості кожної з представлених Play-To-Earn Games.

  Корисна порада від ProBitcoin.com.ua: всі вказані ігрові криптовалюти можна купити на біржі Binance (за посиланням на огляд є промокод на отримання постійної знижки при реєстрації).

  Decentraland (MANA)

  Decentraland ігра

  Decentraland – це віртуальний світ, де ви можете створити аватар, щоб розвивати його та взаємодіяти з іншими користувачами. У блокчейн-грі є ринок NFT (НФТ), включаючи предмети одягу та прикраси, які можна придбати за токен Decentraland (MANA). Користувачі також можуть купувати віртуальні земельні ділянки, які називаються парцелами та маєтками.

  Деякі любителі ігор, можливо, пам’ятають стару онлайн гру SecondLife. Якщо це так, то в Decentraland ви знайдете дещо знайомий ігровий інтерфейс. Але він оновлений для сучасних комп’ютерів та браузерів, та працює на основі технології блокчейн.

  Axie Infinity (AXS)

  Axie Infinity ігра

  Axie Infinity (AXS) – це валюта, яка використовується в онлайн-грі Axie Infinity. Гра Axie Infinity багато в чому схожа на популярну гру Pokemon. Гравці збирають тварин Axies, покращують їх та борються ними у грі.

  Ви можете розводити свої власні Axies, створювати їх і продавати за Ethereum в Axie Marketplace.

  Axies, земля та предмети – все це NFT, підключені до цифрового гаманця.

  Ethereum (ETH) використовується в ігровому маркетплейсі з підключенням криптовалютного гаманця Ronin.

  Валюту AXS, відома як Axie Infinity Shards, можна заробляти у процесі гри.

  The Sandbox (SAND)

  The Sandbox ігра

  The Sandbox – це віртуальний світ та marketplace, де можна купувати та продавати все, що є у грі, включаючи землю, спорядження, зброю, предмети та прикраси. Інтерфейс гри схожий на Minecraft, але прив’язаний до криптовалютного гаманця та блокчейну.

  The Sandbox дуже гнучка гра і включає функції створення внутрішньоігрових предметів і творів мистецтва, які можна продавати на ринку.

  Продаючи свої твори та прикраси, ви отримуєте гроші у валюті гри SAND, після чого можна конвертувати SAND в будь-яку іншу криптовалюту або долари (USD) через біржі та онлайн обмінники криптовалют.

  Gala (GALA)

  Gala Games

  Gala – це ігрова компанія, яка розробляє та підтримує відразу 5 ігор на блокчейні (нині вони знаходяться на стадії бета-версії та розробки). Криптовалюта GALA підтримується у всіх цих іграх.

  В даний час доступні бета-версія таких ігор – Spider Tanks (для PC та Mac) та Town Star (браузерна гра). Spider Tanks – це PvP-бойовик, а Town Star – симулятор будівництва міста. Найближчим часом також будуть представлені нова фентезійна рольова гра, космічна стратегія та гра у жанрі tower defense.

  Ви можете заробляти та використовувати валюту GALA в іграх або купити ліцензію на керування власною нодою для отримання додаткових винагород. Вартість створення ноди становить близько 10 000 GALA, що еквівалентно приблизно 4 000 USD, при цьому ви можете грати та купувати внутрішньоігрові активи за набагато меншу суму в цих іграх.

  WAX (WAXP)

  Wax Crypto Games

  WAX – це скорочення від Worldwide Asset eXchange. Валюта WAX використовується в маркетплейсі WAX, де можна придбати активи, що використовуються у більш ніж 30 000 розподілених програм (Dapps), включаючи ігри, колекційні предмети та багато іншого.

  WAX – це блокчейн, розроблений для NFT, відеоігор та колекційних предметів з акцентом на екологію.

  У всьому всесвіті WAX щодня відбувається понад 15 мільйонів транзакцій від більш ніж 400 000 унікальних відвідувачів.

  WAX співпрацює з великими ігровими брендами, включаючи Hasbro, Mattel,  Atari, що говорить про те, що ця криптовалюта має великий потенціал для росту.

  Переваги та недоліки криптовалюти від Play-To-Earn ігор

  Переваги

  • Під час гри Ви заробляйте криптовалюту, яку можна обміняти на фіатні гроші.
  • P2E ігри – простий та захоплюючий спосіб одночасно грати та колекціонувати унікальні ігрові предмети.
  • Ігри працюють на блокчейні.

  Недоліки

  • В іграх можна витрачати більше, ніж заробляти (є ризик втрати грошей).
  • Ігри на блокчейні можуть бути технічно складними для деяких користувачів.

  Чи варто грати у P2E ігри та купувати їх токени?

  Криптовалютні ігри на блокчейні – це новий незвичайний спосіб заробітку грошей, при цьому деякі користувачі примудряються отримувати досить серйозний дохід від продажу NFT та інших всередині ігрових активів, але не варто забувати, що це ризикований спосіб заробітку, при якому є високий шанс програти всі свої заощадження, або будь-яким способом втратити доступ до своїх криптогаманців з ігровими монетами.

  А як Ви ставитеся до Play-To-Earn Crypto Games? Чи варто в них грати та купувати криптовалюти від цих ігрових проектів? Вказуємо свої відгуки під цим оглядом нижче.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок