Перейти до вмісту

Біржі криптовалют для новачків та початківців

Біржі криптовалют для новачків

Серед великої різноманітності криптовалютних бірж вибрати зручну та надійну криптобіржу новачкам дуже складно. У цій статті розглянемо рейтинг – найкращі біржі криптовалют для новачків, якими зручно користуватися, можна почати торгувати з нуля (є навчальні інструкції та відео, з чого почати та як правильно торгувати новачкам), приділимо увагу криптобіржам, на яких для нових користувачів роздають знижки та бонуси, допомагають розібратися у трейдингу та заробітку на криптовалюті.

Критерії відбору криптобірж для новачків та недосвідчених трейдерів

Для кожного новачка, що починає торгувати криптовалютою, важливо підібрати одночасно надійну та зручну в роботі криптобіржу, тому при складанні рейтингу в першу чергу розглядалися такі критерії відбору:

 • Надійність криптобіржі. Відібрано лише найпопулярніші та найнадійніші біржі криптовалют (за відгуками користувачів та згадками у профільних ЗМІ, кількістю постійних активних трейдерів, за міжнародними рейтингами).
 • Термін роботи біржі. Всі біржі в рейтингу працюють не менше 2-х років і мають активний попит по всьому світу.
 • Зручність роботи. Офіційний сайт бірж та їх мобільні додатки мають зручний для новачків інтерфейс, а також перекладені багатьма мовами (насамперед, українською).
 • Підтримка фіатних валют. Кожному новачкові важливо мати можливість швидко поповнити рахунок на біржі з банківської картки або через електронні платіжні системи, тому в рейтингу вказані біржі з таким способом поповнення балансу та виведення коштів.
 • Вибір торгових пар та криптовалют. Великий вибір криптовалют та торгових пар на кожній криптобіржі дозволяє максимально диверсифікувати свій криптовалютний портфель.
 • Функціонал для додаткового заробітку. Практично на всіх зазначених біржах доступний пасивний заробіток на криптовалюті (стейкінг, фармінг, депозити у криптовалюті, тощо).
 • Торгівельні інструменти. Щоб навчитися торгувати криптовалютою, важливо, щоб на біржі були якісні торгові графіки, додаткові інструменти для трейдерів та великий вибір торгових ордерів (ліміт, маркет, стоп-лосс, тощо).
 • Наявність реальних офісів та представництв. Насамперед це стосується України, а також важливо, коли є офіси у найбільших бізнес столицях світу в США, Великій Британії, ОАЕ, тощо.

Корисна порада від ProBitcoin.com.ua: новачкам рекомендується перевірити зручність роботи та порівняти переваги кожної біржі з рейтингу, щоб вибрати найкращу криптовалютну біржу для себе.

Рейтинг ТОП-10 «Біржі криптовалют для новачків»

Провівши аналіз всіх найпопулярніших криптовалютних бірж, нижче складено ТОП-10 найкращих криптовалютних бірж для новачків (починаючи з кращої криптобіржі для трейдерів-початківців з описом основних переваг та особливостей кожної біржі, а також привітальних бонусів для всіх нових користувачів).

Binance

Binance

Binance – це криптовалютна біржа №1 у світі, яка впевнено займає першу позицію у багатьох країнах (у тому числі в Україні). Криптовалютна біржа Бінанс розвивається у багатьох напрямках і є одним із найкращих рішень для недосвідчених трейдерів та повних «чайників», які тільки починають розбиратися у криптовалюті.

Переваги для новачків: найбільша надійна криптобіржа у світі (зручна у роботі для новачків у криптовалюті та досвідчених трейдерів), нові користувачі можуть отримати великі знижки на торгові комісії та бонус у криптовалюті за реєстрацію, великий вибір криптовалют на біржі, є свій NFT маркетплейс, якісна підтримка багатьма мовами, дуже докладний та корисний розділ навчання новачків (Binance Academy), доступна демо-торгівля ф’ючерсами на Binance Futures, великий вибір інструментів для пасивного заробітку (для довгострокових інвесторів).

З чого почати новачкові на Binance:

 • Пройти реєстрацію на біржі (вказуємо цей реферальний ID Binance при реєстрації облікового запису для отримання максимальної знижки та бонусів у криптовалюті).
 • Пройти верифікацію облікового запису.
 • Поповнити баланс (можна з банківської картки, з електронних гаманців чи криптовалютою).
 • Почати торгувати криптовалютою (купувати та продавати) на торговій платформі біржі (спот, маржа, крипто ф’ючерси, P2P-торгівля), заробляти пасивно у Binance Earn (великий розділ для заробітку на біржі).

Сайт біржі: https://www.binance.com

ByBit

ByBit

ByBit – це якісна міжнародна криптовалютна біржа, що активно розвиває на ринку Східної Європи та України з великим вибором можливостей, як для новачків, так і для професійних крипто трейдерів.

Переваги для новачків: надійна закордонна біржа криптовалют, зручний сучасний сайт та додаток (Android, iOS), на біржі регулярно проходять конкурси (акції та запуски нових токенів на ByBit Launchpad), є розділ для пасивного заробітку на крипті, якісна підтримка користувачів, є власна навчальна платформа для новачків та інформативний блог.

З чого почати новачкові на ByBit:

 • Створити обліковий запис на біржі (при реєстрації використовуємо реферальний код ByBit, щоб отримати бонуси в криптовалюті).
 • Пройти процес верифікації.
 • Поповнити баланс на біржі (банківською картою, криптовалютою або через P2P платформу біржі).
 • Ознайомитись із розділом для новачків на біржі.
 • Почати торгівлю криптовалютою, а також заробляти в розділі ByBit Earn.

Сайт біржі: https://www.bybit.com

EXMO

EXMO

EXMO – це одна з найперших та найбільших криптобірж у Східній Європі, яка особливо популярна серед новачків (дуже проста та зручна у використанні біржа).

Переваги для новачків: дуже зручний сайт та додаток біржі, якісна підтримка клієнтів, підтримуються багато криптовалют та валюти (українська гривня, долар, євро, британський фунт, польський злотий, тощо), проводиться багато конкурсів із грошовими призами, зручно поповнювати баланс та виводити кошти з біржі.

З чого почати новачкові на EXMO:

 • Пройти реєстрацію на офіційному сайті біржі.
 • Пройти швидку верифікацію особи.
 • Поповнити біржовий гаманець (з картки, електронного гаманця чи у криптовалюті).
 • Вивчити розділ “База знань” біржі.
 • Почати торгівлю криптовалютою (можна почати зі звичайного обміну, щоб провести свої перші покупки Bitcoin, Ethereum та інших популярних криптовалют).

Сайт біржі: https://exmo.me

Whitebit

WhiteBIT

Whitebit – це європейська криптобіржа (засновники з України), що швидко набирає популярності, активно розвиває в багатьох країнаїх, досить зручна для новачків.

Переваги для новачків: зручна в роботі біржа (сайт працює українською мовою), великий вибір криптовалют, можна почати користуватися без верифікації, є демо-рахунок для торгівлі без ризику, зручне поповнення балансу та виведення своїх коштів із біржі.

З чого почати новачкові на Whitebit:

 • Зареєструватись на сайті біржі.
 • Пройти верифікацію (за бажанням, не обов’язкова процедура, але після верифікації збільшуються ліміти на виведення та доступні операції з фіатними грошима).
 • Вивчити розділ «Навчання» на біржі, особливо підрозділ «Як користуватись Whitebit», в якому є безліч інструкцій з фото та відео.
 • Почати торгівлю криптовалютою (спочатку почати демо-торгівлю) на біржі та заробітку в розділі «СМАРТ-стейкінг».

Сайт біржі: https://whitebit.com

KUNA

KUNA

KUNA – це одна з найбільших та найпопулярніших криптовалютних бірж в Україні, з простим та зручним інтерфейсом для новачків та недосвідчених трейдерів.

Переваги для новачків: проста у використанні біржа (насамперед орієнтована на новачків у криптовалюті), якісна підтримка клієнтів, великий вибір криптовалют, зручне поповнення та виведення коштів з банківських карток та електронних гаманців.

З чого почати новачкові на біржі KUNA:

 • Пройти реєстрацію облікового запису на біржі.
 • Пройти швидку верифікацію.
 • Поповнити біржовий гаманець зручним для себе способом.
 • Вивчити інструкції у блозі біржі.
 • Приступити до купівлі та продажу криптовалют.

Сайт біржі: https://kuna.io

KuCoin

KuCoin

KuCoin – один з лідерів серед найбільших бірж для покупки та продажу криптовалют, що пропонують найкращі умови для трейдингу та заробітку на криптовалютних активах для новачків та досвідчених користувачів.

Переваги для новачків: багатофункціональна криптовалютна біржа, великий вибір криптовалют для торгівлі, немає обов’язкової верифікації, постійно проводяться акції та торгові турніри для трейдерів, користувачам біржі доступний широкий вибір інструментів для додаткового заробітку.

З чого почати новачкові на KuCoin:

 • Пройти реєстрацію на офіційному сайті біржі (при реєстрації використовуємо реферальний код KuCoin, щоб отримати максимальну знижку на торгові комісії та бонус до 500 USDT за реєстрацію).
 • Пройти верифікацію (необов’язково).
 • Пройти навчання трейдингу в розділі «Посібник для початківців» на сайті біржі.
 • Приступити до торгівлі криптовалютою та пасивного заробітку на стейкінгу, крипто позиках та інших інструментах для заробітку на біржі.

Сайт біржі: https://www.kucoin.com

Nominex

Nominex

Nominex – це криптобіржа, що швидко розвивається, офіційний брокер Binance, для новачків і досвідчених трейдерів на ринку Східної Європи та України.

Переваги для новачків: можна торгувати без верифікації, зручний інтерфейс біржі, швидка підтримка користувачів, є якісний навчальний розділ для новачків.

З чого почати новачкові на Nominex:

 • Створити обліковий запис на офіційному сайті біржі
 • За бажання пройти верифікацію (не обов’язково).
 • Пройти навчання у розділі «Навчання» – «Навчання криптотрейдингу».
 • Приступити до торгівлі криптовалютою та заробітку на токенах біржі NMX (стейкінг з прибутковістю понад 100% річних).

Сайт біржі: https://nominex.io

Payeer Exchange

Payeer Exchange

Payeer Exchange – це проста в роботі криптовалютна біржа для новачків в електронному гаманці Payeer, через яку можна швидко обмінювати криптовалюту (між собою та з фіатними валютами).

Переваги для новачків: популярний та функціональний електронний гаманець із біржею криптовалют та криптовалютним обмінником, немає обов’язкової верифікації, зручний інтерфейс, якісна підтримка клієнтів.

З чого почати новачкові на Payeer Exchange:

 • Зареєструвати обліковий запис на сайті платіжної системи Payeer.
 • Поповнити баланс у криптовалюті чи у фіаті (долар, євро).
 • Почати торгівлю криптовалютою на внутрішній біржі гаманця Payeer Exchange.

Сайт біржі: https://payeer.com

Huobi Global

Huobi Global

Huobi – це одна з найбільших за торговим обсягом та кількістю трейдерів криптобіржа, через яку починають знайомство з криптовалютою багато новачків та трейдерів-початківців.

Переваги для новачків: є бонуси при реєстрації, великий вибір торгових пар та криптовалют, безліч інструментів для заробітку та торгівлі, можна поповнювати баланс із банківської картки.

З чого почати новачкові на Huobi Global:

 • Пройти реєстрацію на криптобіржі (рекомендуємо використовувати код запрошення Huobi, щоб отримати знижку на торгові комісії біржі бонус до 150 USDT після створення облікового запису).
 • Поповнити баланс облікового запису.
 • Вивчити навчальний розділ та блог біржі.
 • Розпочати торгівлю на спототовій платформі біржі.

Сайт біржі: https://www.huobi.com

OKX

OKX

OKX – це популярна азіатська криптобіржа, на якій можна вчитися крипто трейдингу, купувати та продавати криптовалюту та заробляти на ній.

Переваги для новачків: проста реєстрація та сучасний інтерфейс біржі, великий вибір криптовалют та інструментів для крипто трейдингу, регулярно проводяться акції для трейдерів.

З чого почати новачкові на OKX:

 • Пройти реєстрацію облікового запису на біржі.
 • Пройти верифікацію.
 • Вивчити «Центр підтримки» та блог біржі, в якому є якісні інструкції щодо використання біржі, торгівлі криптовалютою.
 • Поповнити рахунок на біржі та розпочати торгівлю.

Сайт біржі: https://www.okx.com

Що таке – криптовалютна біржа?

Криптовалютна біржа (криптобіржа) – це онлайн платформа для торгівлі криптовалютою, обміну криптовалют на фіатні гроші (долар, євро, гривня, тощо).

Криптобіржі можна умовно поділити на такі категорії:

 • По виду торгівлі: спот, маржинальна, деривати (ф’ючерси), P2P-біржі.
 • За способом управління: централізовані та децентралізовані (DEX-біржі).
 • За активами, що торгуються: тільки криптовалютні або з підтримкою фіатних валют (можна поповнювати рахунок та виводити кошти на банківські картки, та електронні гаманці, а також торгувати криптовалютою в парі з фіатною валютою, наприклад: BTC/UAH).

Вище зазначені основні категорії, але також можна розділити біржі криптовалют на біржі без верифікації (без KYC) та з верифікацією, ліцензійні та не ліцензійні, професійні та для трейдерів початківців, тощо.

Як торгувати криптовалютою новачкові без досвіду?

Якщо у Вас взагалі немає досвіду торгівлі криптовалютою на біржі, а також мало знань щодо використання криптовалютних активів, рекомендується починати з навчання:

 • Навчальні платформи на криптобіржах (повноцінні безкоштовні курси від криптобірж, у яких достатньо теоретичної інформації та навчальних інструкцій з торгівлі та використання торгових платформ, наприклад: Binance Academy, Довідковий центр криптобіржі ByBit, База знань біржі EXMO, тощо).
 • Безкоштовні відео-курси від трейдерів на YouTube.
 • Безкоштовні відео-курси та лекції від навчальних платформ (про технологію блокчейн, використання криптовалют, з трейдингу).
 • Навчальні розділи на офіційних сайтах криптовалют (можна дізнатися, для яких цілей та як використовується кожна криптовалюта, як вона працює, як на ній заробляти).

Почати торгувати криптовалютою новачкові краще таким чином:

 • Використовувати криптобіржі з демо-рахунком (можна торгувати без ризику втрати своїх коштів віртуальними токенами).
 • Торгувати тільки на спот ринку (без кредитного плеча).
 • Торгувати лише на мінімально можливі суми.
 • Копіювати угоди успішних трейдерів (можна використати готову аналітику, торгові сигнали та навіть копітрейдинг на деяких біржах).

Корисна порада від ProBitcoin.com.ua: у торгівлі криптовалютою та трейдингу на фінансових ринках важливі знання та досвід, не потрібно робити поспішних рішень, краще щодня навчатися та накопичувати цінний досвід.

Висновок – яку криптобіржу краще вибрати новачкові?

Вибір якісної криптовалютної біржі для торгівлі – дуже важливий етап для кожного трейдера-початківця та недосвідченого новачка, від якого надалі залежить його дохід, підвищення знань та досвіду.

Перед початком торгівлі криптовалютою рекомендуємо вивчати теорію та проходити курси для трейдерів, уважно вивчати відгуки та можливості кожної біржі.

Нижче узагальним усі розглянуті у рейтингу криптобіржі для новачків, які можна вибрати:

 • Для навчання торгівлі криптовалютою: Binance, ByBit, Nominex, WhiteBit.
 • Для активної торгівлі криптовалютою після навчання: Binance, ByBit, KuCoin, Nominex, EXMO, Huobi.
 • Для торгівлі без ризику (на демо-рахунку): WhiteBit, Binance Futures.
 • Для торгівлі без KYC (без верифікації): KuCoin, WhiteBit, Payeer Exchange, Nominex, OKX.
 • Для інвестування у криптовалюту (на перспективу): Binance, EXMO, WhiteBit, ByBit, KuCoin, Kuna.

Якщо у Вас залишилися додаткові питання, або є корисні поради, які біржі криптовалют для новачків слід додати до рейтингу, пишемо свої відгуки під оглядом нижче.

Попередження про ризики: криптовалюта дуже волатильний актив, тому перед початком торгівлі на криптобіржі оцініть усі ризики такого роду трейдингу та інвестування.

Зберегти в соціальних мережах:

1 коментар до “Біржі криптовалют для новачків та початківців”

 1. Мені сподобались куна, вайтбіт та ехмо, ними просто користуватися без досвіду.
  Нажаль зараз складно заводити гроші з картки, але все ж можливо. Потім купити біткоїн можна без зайвих проблем на цих біржах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
Ок