Перейти до вмісту

Stop-Loss (Стоп-Лосс) та Stop-Limit (Стоп-Ліміт) – що це таке, чим відрізняються та як виставляти на біржі криптовалют?

  Автор: Ігор Трейдер. Оновлено 07.04.2022

  Стоп-лосс та Стоп-ліміт

  Якщо Ви постійно торгуєте криптовалютою на біржах і бажаєте знизити ризик у кожній угоді, Вам варто дізнатися, що таке – Stop-Loss (Стоп Лосс) та Stop-Limit (Стоп Ліміт) ордера на криптовалютній біржі, як їх правильно виставляти (на прикладі криптобіржі Binance), і чи є різниця між ними.

  Що таке Stop-Loss?

  Stop-Loss (Стоп-Лосс) – це вид ордера, який можна встановити на біржі криптовалют, який буде виконаний автоматично при виконанні заданих умов.

  Наприклад: ви купили Біткоїн за ціною $40 000, і тепер, якщо ціна зростає, ви отримуєте прибуток, але якщо ціна починає знижуватися, ви починаєте зазнавати збитків. Коли ціна починає знижуватися, можна запобігти втратам за допомогою функції Stop-Loss. У цьому випадку ви встановлюєте ордер на продаж на суму, яка трохи менша від фактичної суми покупки. Наприклад, ми встановили Стоп-Лос ордер на продаж на рівні $39 900, і коли ця ціна буде досягнута, спрацює Стоп-Лос, куплені BTC будуть продані за цією ціною.

  На замітку від ProBitcoin.com.ua: сама ідея використання Стоп-Лосса полягає в тому, щоб мінімізувати кількість втрат, які може зазнати трейдер у разі різкої зміни ціни криптовалюти (можна значно знизити збитки у разі великого обвалу вартості криптовалюти, що торгується).

  Щоб усвідомити цінність Stop-Loss ордерів, можна уявити, що всього за одну ніч ціна BTC впала на 45% від вартості, за якою Ви здійснили покупку, не встановивши Стоп-Лос і Ви зазнали великих збитків по угоді (а могли встановити Стоп-Лос і втратити лише кілька відсотків від вкладених коштів.

  Що таке Stop-Limit (Стоп-Ліміт)?

  Стоп-ліміт (Stop-Limit) ордер поєднує в собі стоп-ордер та лімітний ордер. Він допомагає контролювати ціну покупки після визначення прийнятної мінімальної чи максимальної ціни криптовалюти.

  Цей інструмент має стоп-ціну, яка діє як тригер, і він розміщує лімітний ордер. Теоретично, трейдер може встановлювати стоп і лімітну ціни на тому самому значенні при виставленні ордера, але це не обов’язково робити.

  Порада від ProBitcoin.com.ua: безпечніше встановити стоп-ціну трохи вище за лімітну ціну для ордера на продаж. Для ордера на покупку найкраще встановити стоп-ціну дещо нижчу за лімітну ціну. При спрацьовуванні це значно підвищує можливість виконання вашого лімітного ордера.

  Стоп-Ліміт та Стоп-Лосс – чи є відмінності?

  Багато користувачів постійно плутаються в термінології і не розуміють, що Стоп-Лосс ордер і Стоп-Ліміт ордер – це по суті те саме.

  Ордер Стоп-Ліміт буде виконаний за вказаною (або потенційно найкращою) ціною після досягнення заданої стоп-ціни. Після досягнення стоп-ціни Stop-Limit ордер стає лімітним ордером на купівлю або продаж за лімітною ціною або кращою.

  Як виставити Стоп-Лосс чи Стоп-Ліміт ордер на Binance

  Увійдіть до свого облікового запису на Binance (Бінанс) і перегляньте відео урок нижче, щоб зрозуміти, як використовувати Стоп-Ліміт і Стоп-Лосс на біржі Binance:

  YouTube video

  Висновок, чи варто ставити Stop-Loss та Stop-Limit при торгівлі криптовалютою

  Стоп-лосс або стоп-ліміт допомагають керувати ризиками за високої волатильності криптовалютного ринку. При використанні цих захисних ордерів не потрібно постійно сидіти перед комп’ютером, можна запобігти багато втрат і грамотно керувати ризиками при торгівлі криптовалютними активами.

  Чи використовуєте Ви стоп-лоси на біржі криптовалют і як вони Вам допомагають при торгівлі? Залишаємо свої відгуки у коментарях під цією статтею.

  Зберегти в соціальних мережах:

  Автор статті на сайті ПроБіткоїн, в минулому - менеджер з продажу фінансових послуг. На поточний момент приватний підприємець, трейдер та блогер. Захоплююся блокчейном, пишу новини та огляди криптовалют.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Продовжуючи використовувати цей сайт, ви погоджуєтесь з нашою політикою конфіденційності.
  Ок